Do druhého kola Evropského poháru jdeme s výhodou domácího prostředí

Zuberští házenkáři odehrají na konci týdne dvojutkání druhého kola Evropského poháru. V pátek a v sobotu 15. a 16. října nastoupí na domácí palubovce proti bulharskému celku HC Osam Lovech. Oba kluby se dohodly, že jak páteční, tak odvetné sobotní klání odehrají v České republice, zejména z důvodu časových i finančních úspor.

Na rozdíl od prvního kola mají nyní Zubřané alespoň přibližnou představu o soupeři. „Podařilo se nám na Youtube najít záznam jejich posledního zápasu, takže díky aktuálním informacím si dokážeme lépe představit, co nás v pátek čeká,“ uvedl zuberský trenér Peter Dávid. Pro aktuálně třetí tým bulharské GHR A ligy Osam Lovech to bude první střetnutí v rámci letošního evropského poháru. „Jejich tým je složený z fyzicky vyspělých, zdatných a zároveň zkušených hráčů. Herní styl však není nijak převratně rychlý. My si musíme dát pozor na jejich zdlouhavé, ale připravené útoky, abychom se do toho dostali a hned ze začátku vytvořili důrazné tempo hry,“ prozradil Dávid.

Valaši budou mít navíc výhodu v podobě domácího prostředí i při odvetě. „V soutěžích Evropského poháru existuje možnost, že se jeden tým vzdá svého domácího utkání. Hlavním důvodem bývají časové nebo finanční úspory. My jsme se tedy domluvili, že obě utkání odehrajeme během jednoho víkendu u nás v Česku, což je pro nás samozřejmě výhoda a staví nás to do role favorita,“ vysvětlil Dávid.

Na domácí atmosféru se těší také hráči. „Čeká nás kvalitnější a atraktivnější soupeř než v prvním kole, takže věřím, že i pro diváky budou utkání více na úrovni. Budu rád, když se přijde podívat hodně fanoušků, kteří nás, jako vždy, skvěle podpoří,“ řekl křídelník Miroslav Jurka. Ten v odvetě proti Kypru nasázel hned 10 branek a stal se tak nejlepším střelcem utkání. „Rád bych podal podobný výkon, jako jsem předvedl proti Kypru, ale obávám se, že tentokrát bude protivník o něco připravenější a nebude to jednoduché. Tehdy jsem měl štěstí, že se hodně míčů dohrávalo na mě. V pátek to ale může být jinak a nejlepším střelcem se může stát někdo další,“ dodal s úsměvem Jurka.

Dvojutkání druhého kola Evropského poháru odehrají zuberští házenkáři v pátek a v sobotu 15. a 16. října v domácí ROBE aréně. Původně plánované klání 7. kola letošní sezóny extraligy proti SKP Frýdek-Místek je přesunuto na prosinec.

Oba zápasy odvysílá živě stanice Sport1!

Detail bulharského celku si můžete prohlédnout zde

autorka: Kamila Krupová