Dnes hrajeme, zajíždíme do Lovosic

Zuberské áčko dnes vyjelo na dlouhou cestu na severozápad Čech, kde se od 17 hodin utká s Lovosicemi. Lovosice disponují velice specifickým prostředím haly. Každý tým zde má problémy, Lovci spoléhají také na bouřlivou atmosféru. Náš tým je dobře naladěn po výhře před domácím publikem s Kopřivnicí.

Domácí tým ukázal svou sílu převážně v koncovkách utkání, kdy dokázal obrátit zápas jak s Prešovem tak hlavně s Hranicemi. V Hranicích Lovci museli dokonce stahovat osmi brankové manko. Dá se dnes tedy očekávat dramatický souboj až do konce.

H2H

Bilance Lovosic: výhra v Hranicích (32:34), výhra se Strakonicemi (32:29), výhra v Prešově (27:28)

Bilance Zubří: výhra s Kopřivnicí (39:25), prohra v Karviné (29:28), výhry s Izmir (46:27 a 40:29)

Vzájemná bilance: Lovosice – Zubří 25:31 (25.2.2022), Zubří – Lovosice 41:29 (30.10.2021)

Trenér Peter Dávid “Lovosice hodně dobře posílily. Vítěz Ligy mistrů Horák a také Hniďák, oba přišli z Německa. Pro nás to bude těžké utkání, hraje se tam těžko. Minulý rok jsme s nimi měli hodně dobrou bilanci. My jsme teď ale úplně jinde a Lovosice také. Vyhráli v Prešově. Jsou dobře rozjetí. Pro nás to bude po dlouhé době daleká cesta takže to musíme zorganizovat a zvládnout. Já očekávám hodně vyrovnaný zápas.”

Pivot Lukáš Hybner “Po středečním zápase s Kopřivnicí nás čeká výjezd do Lovosic, které jsou na tom bodově stejně jako my. Musíme se na zápas dobře připravit a do Lovosic jet s cílem si dva body odvézt domů. V Hranicích ukázaly Lovosice svou sílu, kdy téměř ztracený zápas dokázaly otočit. Výhra v Prešova také mluví za vše, bude to extrémně těžký zápas, který chceme zvládnout.”

Zápas začíná v hale Chemik v 17:00, sledujte ho živě na TVCOM