Díky zasloužené výhře s Brnem jsme si upevnili pozici

Zubří si vytvořilo velký náskok již na začátku, od druhé minuty totiž vstřelilo šest branek jen s jedním soupeřovým přerušením. Brno pak manko stahovalo, a to do poločasu na tři branky, ale v posledních minutách neproměnilo dvě sedmičky, díky kterým se mohlo ještě více přiblížit. Zuberští ve druhé části zase odskočili, ve 38. minutě zaznamenali dvacátou branku a vedli opět o osm tref, o chvíli později už o deset. Ačkoliv se hostům podařilo stáhnout vysoké manko na hratelné tři zásahy, více už se Brno nepřiblížilo, a nakonec padlo o šest gólů.

Zajímavost zápasu: Úspěšnost Kéniku na sedmičkách byla velmi špatná. Brněnští proměnili jen dvě z pěti.

Nejlepší střelec: Nejvíce se střelecky dařilo Tomáši Mičkalovi, jenž se prosadil hned osmkrát, dvakrát se trefil ze sedmičky. Hosty táhl sedmigólový Marko Čorić.

Co výsledek znamená: Zubří už má po tomto utkání na kontě 22 bodů, stále je ale sedmé. Brno se propadlo po páté prohře ze šesti zápasů až na šestou pozici a má ještě odehráno o zápas víc než ostatní.

zdroj: handball.cz

HC ROBE ZUBŘÍ – SKKP HANDBALL BRNO 30:24 (14:11)

Nejvíce branek: Mičkal 8, Kyryljuk 6, Bajer 6 – Čorić 7, Šůstek 5, Vukićević 5

Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/5 Vyloučení: 5:4 Diváci: 742

Rozhodčí: Václav Horáček – Jiří Novotný

Detail zápasu

Trenér hostů, Pavel Hladík:
“Blahopřeji domácím k vítězství. Náš výkon byl otřesný. Vypadli jsme ve třech úsecích zápasu. Když jsme byli mínus jeden, tak Zubří odskočilo na čtyři branky. Absolutní nedisciplinovanost na naší straně. V závěru neubráníme akci podle videa a pak v útoku v přesilovce uděláme nesmyslnou technickou chybu. Zasloužená prohra.”

Trenér domácích, Peter Dávid:
“Zažili jsme jen jednu slabší chvíli, kdy jsme poztráceli pár balónů. Fantastický výkon Štěpána Krůpy v bráně, to nás drželo ve hře. My jsme se moc nedokázali dostat do zápasu v obraně. Nicméně jsme to vsadili na jednu kartu a tahali to rychle dopředu. A to jsem rád, že tam každý nechal všechno. Středeční den bude volno, nebude trénink. Všechno se to obrací na naší stranu, už zvládáme klíčové fáze utkání. Měli jsme problémy s Pyškem i mladým Furmanem, měli jsme to ale celkově pod kontrolou. To byl strašně důležité. Celá střídačka mi říkala, že to musí skončit o pět branek, ale já jsem říkal, ať neřeší o kolik to bude, že budu rád, když to skončí výhrou. Kluci dneska chtěli. Fanoušci byli opět skvělí.”

Hráč hostů, Martin Kocich:
“Chci pogratulovat Zubří. My jsme vstoupil špatně do prvních patnácti minut. Akceptovali jsme hru Zubří a honili jsme se s nimi. My jsme věděli, že takto s domácími nechceme hrát. Druhých patnáct minut jsme už hráli náš systém. Stáhli jsme větší vedení Zubří. Kdybychom proměnili sedmičky, což je náš celosezonní problém, tak by to taky vypadalo asi jinak. K tomu několik nedaných vyložených příležitostí, kdy nás vychytal Štěpán Krůpa. Už čtvrtý zápas jsme pod dvacet pět vstřelených branek a takto se venku těžko vyhraje.”

Hráč domácích, Tomáš Mičkal:
“Šli jsme do toho, že chceme Brno porazit o pět a více branek, abychom měli lepší vzájemný zápas a já si myslím, že to v celkovém součtu roli hrát bude. Kritický budu jen k pasáži ve druhé půli, kdy jsme měli Brno na lopatě a místo toho, abychom je doklepli a mohli si zahrát všichni, tak je nesmyslně posadíme na koně a měli jsme co dělat. Nakonec díky velké chybě Brna jsme dali rozhodující gól na plus šest. Jsem strašně rád, že to takto dopadlo. Máme mladý mančaft a pro kluky jsou to velké zkušenosti a Brno ukázalo , že když vypadneme na pět minut tak to dokáží otočit. Mají hodně zkušený tým. Jdeme dál, v neděli jdeme na Hranice a chceme bodovat. Uvidíme, jak nám vydrží zdraví do play-off a tam se zkusíme prokousat co nejdál.”

Další utkání hrajeme v neděli 11:30 v Hranicích.