Derby s Kopřivnicí skončilo smírně

Začátek utkání lépe sedl Kopřivnici, která sice v 18. minutě vedla o tři góly, ale hosté se zvedli a pětibrankovou sérií stav otočili na svou stranu. Do kabin se odcházelo za nejtěsnějšího možného rozdílu ve prospěch Robe. Mezi 40. a 45. minutou ovládli palubovku s pěti trefami v řadě domácí, jenže vzápětí Zubří zabralo a dostalo se do třígólového vedení. Poslední minuty byly velmi vypjaté, Kopřivnice ale statečně umazávala náskok soupeře. V posledním útoku si navíc domácí hráči vybojovali sedmimetrový hod, který proměnil Zdeněk Čadra a vystřelil tak remízu 29:29.

Zajímavost zápasu: Hned v úvodním poločase tasil rozhodčí červenou kartu na obou stranách. Nejprve byl v 11. minutě předčasně vyloučen hostující Tomáš Kyryljuk, ale o čtvrt hodiny později dohrál také kopřivnický Jaromír Petřík.

Co výsledek znamená: Oba tabulkoví sousedé si připsali po bodu, čímž se situace okolo pozic zajišťujících postup do play-off zamotává. Šestá Kopřivnice udržela dvoubodový náskok na sedmé Zubří.

zdroj: handball.cz

KH ISMM Kopřivnice – HC ROBE Zubří 29:29 (15:16)

Nejvíce branek: Polcar 8, Čadra 6, R. Doležel 3 – Kaminski 8, Havran 7, Kucsera 5

Sedmimetrové hody: 5/6 – 2/2 Vyloučení: 3:2. ČK: Petřík – Kyryljuk Diváci: 501

Rozhodčí: David Šlezingr – Jiří Špunar

Detail zápasu

Tomáš Sklenák, trenér KH ISMM Kopřivnice: „Viděli jsme super zápas. Bylo to derby, jak má být. Rozdělili jsme si body, i když asi každý cítíme, že tam něco bylo, ale sezona je dlouhá a jdeme dál. Jsme rádi, že máme bod. Chtěl bych také poděkovat fanouškům, kteří nás přišli v opravdu hojném počtu podpořit a vytvořili nám špičkovou kulisu.“

Peter Dávid, trenér HC ROBE Zubří: „Gratuluji k bodu, Tomáši.“

Další utkání nás čeká před domácím publikem v sobotu 2. prosince se Strakonicemi.