Derby s Kopřivnicí rozhodla až poslední sedmička

Derby proti Kopřivnici splnilo všechny parametry kvalitní házené, diváci tak mohli vidět velice vyrovnaný a vyhrocený zápas až do samotného závěru. Na konci zápasu jsme díky proměněné sedmičce vyhráli nejtěsnějším rozdílem.

Zlomové momenty: Nesmírně vyostřený duel nabízel vyrovnanou hru od samotného začátku. Jen v prvním poločasu bylo rozdáno sedm dvouminutových trestů. I když Zubří v téměř celé pětiminutovce před odchodem do šaten neskórovalo, nakonec šlo do kabin s jednobrankovým vedením. Druhá půle byla však ještě tvrdší. Nejprve po zákroku na Polcara uviděl Mikuláš Kucsera přímo červenou kartu, nebyl ale sám. Za třetí vyloučení na dvě minuty byl do sprch poslán i Oto Kancel a v samotném závěru utkání fauloval za červenou kartu David Zima. Jeho prohřešek v posledním momentu daroval sedmimetrový hod Pavlu Bajerovi, jenž rozhodl o výhře Zubří 26:25.

Zajímavost zápasu: Kopřivnice ani jednou v zápase nevedla, vždy jen dotahovala vedení soupeře. Domácí měli nejvíce náskok tří branek.

Nejlepší střelec: Matěj Havran úřadoval zejména v poslední čtvrthodině hry, kdy se postaral o čtyři z celkových sedmi branek Zubří.

Co výsledek znamená: Oba soupeře dělil minulý ročník rozdíl dvou bodů, vyrovnanost byla vidět i ve vzájemném utkání.

HC ROBE Zubří – KH ISMM Kopřivnice 26:25 (13:12)

Nejvíce branek: Havran 9, Kaminski 4, Bajer 3/1 – Bukovský 6, Čadra 4/2

Sedmimetrové hody: 1/3 – 3/5 Vyloučení: 6:7 Diváci: 658

Rozhodčí: Václav Horáček – Jiří Novotný

Zápis a průběh utkání

Trenér hostů, Tomáš Sklenák

“Hodnotí se mi to špatně, utkání mělo náboj a myslím, že by bylo fér, kdyby jsme měli aspoň ten bod. Prohrálo se, gratuluji Zubří ke dvěma bodům. Kluci nic nevypustili, dřeli až dokonce. Rozhodovaly chybičky, úspěšnost střelby a nějaké technické věci. Musíme se z toho poučit. Doufáme, že tady ztratí aspoň více týmů body, to nám pomůže.”

Trenér domácích, Peter Dávid

“Velký kompliment pro Kopřivnici, jak takticky celý zápas pojali. Věděli, že my potřebujeme tempo a nedali nám šanci dostat se do našeho ideálního zápasu. Když jsme se chtěli urvat naplno, tak se zase dotáhli. Byl to velice těžký zápas, tradiční derby. Musím říct, že byl závěr hodně hektický a kdybych měl být spravedlivý, tak řeknu, že by se měly body dělit. Pro nás je to důležitá výhra před pohárem. Kopřivnice bude opět nepříjemný soupeř.”

Hráč hostů, Bohumil Pšenica

“Gratuluji také Zubří k vítězství. Rozhodly naše neproměněné šance v prvním poločasu. Pro Zubří to skončilo díky sedmičce šťastně. Chtěl bych poděkovat našim fanouškům, kteří nás přijeli podpořit.”

Hráč domácích, Pavel Bajer

“Byl to velice těžký zápas, což jsme očekávali. Věděli jsme, že budou tahat a chtěli jsme být ještě rychlejší. Jsme rádi za dva body a teď se budeme připravovat na Brno.”

Další utkání hrajeme ve středu v Brně, kde načneme 1. kolo EHF Evropského poháru.