Derby s Kopřivnicí bez vítěze, v play-off jdeme na Veselí

Házenkáři Kopřivnice už před posledním kolem věděli, že do čtvrtfinále proniknou, avšak až z osmého místa. Před zápasovou sérií s Karvinou se ale předvedli domácí házenkáři v dobrém světle a přetrhli šestizápasovou vítěznou šňůru Zubřanů. Hostující hráči po reprezentační přestávce vstoupí do Chance play-off ze třetí pozice proti Novému Veselí.

Do zápasu vkročil pravou nohou Domagoj Grizelj, jenž se postaral o tři z úvodních čtyř gólů svého týmu. Přesně mířili také hostující hráči, Ondřej Mika srovnal v sedmé minutě na 4:4. Po čtvrthodině hry se začaly misky vah pomalu naklánět k domácím, Kopřivnice totiž donutila Zubří k time-outu poté, co znovu Grizelj navýšil na 9:6. V dobrém výkonu pokračovali domácí i v dalších minutách, Jan Hanus na začátku poslední desetiminutovky první půle upravil stav na 12:7! Stahovat začalo Zubří v závěru prvního dějství, dvě branky vstřelil Pavel Přikryl a Lukáš Hybner snížil na rozdíl tří gólů. Díky Janu Hanusovi se ale mohla Kopřivnice v poločase těšit z pěkného čtyřbrankového vedení.

Ve vedení zůstávali domácí dlouho i ve druhé půli, Marek Bukovský a Jan Polcar drželi svými góly Zubřany v dostatečném gólovém odstupu. Až dvacet minut před koncem byli po delší době hosté v těsném kontaktu, Miroslav Jurka snížil na rozdíl jediné branky (24:23). Dalším důležitým momentem byla červená karta pro Zdeňka Čardu, kterou inkasoval za stavu 27:24 za třetí vyloučení. Miroslav Jurka znovu snížil manko Zubří na jediný gól a osm minut před koncem po dlouhé době vyrovnal Matěj Havran. Závěrečné minuty odstartoval svým osmým gólem nejlepší střelec utkání, Domagoj Grizelj, po něm vyrovnal Tomáš Mičkal. Komplikace v podobě červené karty se nevyhnula ani Zubří, poslední minuty sledoval zápas jen z tribuny Ondřej Mika. Společně s fanoušky Kopřivnice viděl, jak utkání končí nerozhodným výsledkem, o který se minutu před závěrečnou sirénou postaral hostující Josef Dobeš.

22. kolo: KH ISMM Kopřivnice – HC ROBE Zubří 32:32 (18:14)

Nejlepší střelci: Grizelj 8, Polcar 6, Hanus 5 – Mičkal 5/2, Jurka, Palát a Mazurek 4

Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/4 Vyloučení v min.: 10:16 (ČK: Čadra – Mika)

Rozhodčí: Bareš Marek, Uhlíř Jakub

Celý zápis a průběh utkání zde

zdroj: handball.cz

Celá fotogalerie z utkání na FB Kopřivnice

Tímto zápasem skončila základní část extraligy házené.

Nyní se můžeme společně těšit na čtvrtfinále, ve kterém se utkáme proti Sokolu Nové Veselí.

První herní víkend je 26.-27. března! Začínáme dvojutkáním doma.