DERBY: Dnes hrajeme s Baníkem! Utkání se hraje před kamerami České televize

Dnes se v rámci pátého kola utkáme s odvěkým rivalem – HCB Karviná. A že je na místě velká nedočkavost potvrzuje fakt, že oba celky do dnešního zápasu neztratily ani jeden bod! Určitě se bude konat zajímavý souboj. Důkazem vyrovnanosti obou celků je čtvrtfinálová série z minulého ročníku Extraligy.

Karviná má výherní bilanci: Kopřivnice venku (23:27), Dukla doma (31:20), Brno doma (28:27), Jičín doma (37:23)

Naše bilance: Dukla venku (24:25), Brno doma (23:20), Jičín venku (22:33), Hranice venku (21:30)

Trenér Peter Dávid tuší, že nastane divácké peklo

“Karviná opět v této sezóně potvrzuje roli favorita podle očekávání. U nás se jeví sezóna jako dobře rozehraná, tak se dostáváme do roviny, kdy se střetnou dva neporažené týmy. Utkají se dva vyrovnané týmy a není jednoznačný favorit. Je to super, že to bude prezentované skrze televizi a že bude hala plná. Zasloužíme si po dlouhé době bez fanoušků domácí peklo. Pokud se dobře připravíme a podáme naše optimální maximum, hodně Karvinou potrápíme a budeme rádi, když to bude na naši straně se šťastným koncem. Odevzdáme maximum. Jsem rád, že jsme se dostali do pozice, že si můžeme zahrát špičkový zápas.”

Pravé křídlo Miroslav Jurka cítí šanci na úspěch

„V pátek nás čeká doma druhý zápas této sezóny. Karviná i my máme za sebou skvělý vstup do soutěžního ročníku. Bude to vyhecovaný zápas od začátku do konce. Pokud budeme v plné sestavě a zahrajeme na hranici našich našich možností, můžeme uspět. Věříme, že naši diváci nám k výhře pomůžou.”

Dnešní zápas je možné sledovat na ČT SPORT – link na online přenos

O celém extraligovém kole si můžete přečíst i na stránkách Českého svazu házené