Deník: Házenkáři Zubří jsou v semifinále. Za postup dostali guláš a tři piva

Guláš, tři piva a neděle volná. Taková byla odměna extraligovým házenkářům Zubří za postup v nejkratší možné době přes nevyzpytatelný Frýdek-Místek. Suverénní vítěz základní části vyhrál v sobotu ve Slezsku i potřetí za sebou, ale strachoval se o něj do posledních vteřin.

„Žádné bujaré oslavy se nekonaly. Postup do semifinále byl papírově povinností, navíc máme ty nejsmělejší ambice,“ přiznal zuberský vedoucí týmu Ivo Tovaryš, jehož výběr čeká v boji o finále Plzeň.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří postoupivší Karviná s Lovosicemi. Třebaže v sobotním utkání Valaši s výjimkou úvodu byli neustále ve vedení, slibný náskok první půle ale vcelku rychle prohospodařili.

„Hodně polevili v koncentraci, mysleli, že to půjde samo. Nemáme ještě tým, kterému stačí hrát jen čtvrt hodiny a zbytek zápasu vypustit. Zlepšit musíme i disciplínu. Hrát stejně i v semifinále, tak se nám to může vymstít,“ přiznal zuberský Jakub Douda, jehož čtyři trefy v závěru se ukázaly pro Zubří rozhodující.

„Poslední náskok Gřeška v samém závěru naštěstí Orság chytil. Spadl nám velký kámen ze srdce,“ přiznala zuberská spojka.

Závěrečná radost Robe byla velká. „Byl to opět typický zápas play-off. Soupeř s ničím novým nepřišel, ale po přestávce nás mírně zaskočil. Série našich vyloučení dovolila domácím dostat se do utkání, ale i přesto jsme vyhráli zaslouženě,“ je přesvědčena pravá ruka trenéra Andreje Titkova.

„Potvrdilo se, že série nebude jednoduchá, ale zvládli jsme i čtvrté vzájemné utkání během tří týdnů. Jsme velmi rádi za rychlé rozhodnutí, v neděli by byla naše situace ještě složitější. Sérii rozhodla naše lepší fyzická připravenost a o deset až patnáct procent vyšší úspěšnost našich gólmanů. Frýdek-Místek ovšem s příchodem trenéra Kekrta na lavičku šel výkonnostně nahoru,“ ocenil Tovaryš.

Po dni volna ale od pondělí na Valašsku opět začínají makat naplno. „Vyzveme Plzeň, která udolala Duklu. Popravdě už v semifinále není z čeho vybírat. S Plzní máme dlouhodobě kladnou bilanci, čekám kvalitní zápasy, atraktivní pro fanoušky, podle všeho série nebude jen na tři utkání,“ dodal Ivo Tovaryš.

FRÝDEK-MÍSTEK – ROBE ZUBŘÍ 24:25 (10:15)

Nejvíce branek: Kocich 10/3, Petrovský 4, Gřešek 4, Strack 4 – Hrstka 6/1, Douda 4/2, Polášek 3, Zeman 3. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3. Vyloučení: 2:5. Diváci: 429.
DALŠÍ VÝSLEDKY – čtvrtfinále play-off: Dukla Praha – Talent M.A.T.-Robstav Plzeň 24:25 (10:9), výsledek série 0:3, Jičín – Karviná 25:26 (12:15), výsledek série 0:3. Kopřivnice – Lovosice 36:27 (19:11), KH Kopřivnice – Lovosice 30:33 (17:18), konečný stav série 1:3.
Sk. o 9. – 12. místo: Strakonice – Brno 29:29 (14:14).
Zdroj: https://valassky.denik.cz/ostatni_region/hazenkari-zubri-jsou-v-semifinale-za-postup-dostali-gulas-a-tri-piva-20180422.html