Deník: Zubří veze z Prahy přijatelnou prohru o gól!

Praha, Zubří – Házenkáři Gumáren Zubří prohráli páteční první zápas souboje o páté místo v extralize na palubovce Dukly Praha o jednu branku. Takový stav jim dává velmi dobrou šanci do odvety, která se hraje nadcházející sobotu 16. května od 18 hodin na Valašsku. Vítěz souboje hraného pohárovým způsobem na dva zápasy skončí v extralize pátý, poražený šestý.

11233513_807969945948149_2404046350297975927_n

V souboji dvou týmů, které vypadly už ve čtvrtfinále a pak uspěly v prvním souboji skupiny o 5. – 8. místo to byla vyrovnaná bitva, ale přeci jen po většinu zápasu byli mírně popředu domácí házenkáři. Platilo to i v první půli, ve které Dukla vedla až o čtyři góly a do šaten šla s dvoubrankovým vedením. „První půle nebyla nejhorší, ale ze začátku jsme se moc nemohli dostat do tempa. S tím ale měly problémy asi oba týmy, protože přeci jen třítýdenní pauza musí být znát,“ konstatoval k první půli zuberský vedoucí družstva Ivo Tovaryš.

Po změně stran opět byla popředu Dukla a znovu se to v jednu chvíli dostalo na čtyři branky. Zubřané však vytrvale stahovali, až se dostali na jedinou branku a v závěru mohli srovnat. „Měli jsme osmnáct vteřin na vyrovnání. Vzali jsme si oddechový čas a ještě něco zkusili. Sice to nevyšlo, ale i tak to není špatný výsledek. Solidní výkon předvedl v brancerPetr Orság, který odchytal celých šedesát minut. I kluci v poli předvedli, že mají i v takové sérii chuť vyhrát a urvat to páté místo,“ hlásil těsně po utkání Ivo Tovaryš.

Jednobranková porážka je pro Zubří poměrně nadějnou do odvety, která rozhodne o tom, kdo bude v extraligovém ročníku 2014–2015 zapsán jako pátý celek. „Jeli jsme do Prahy pro solidní výsledek do odvety a myslím, že ho máme. Sice je to porážka, ale jen o gól. Vyrovnání bylo blízko, ale taky to mohlo být o čtyři. Proto porážku o jeden gól, dá se říct, bereme. Teď už to bude na nás, jak to zvládneme doma,“ říká Ivo Tovaryš.

Dukla Praha – Zubří 26:25 (14:12)

Odveta se hraje v sobotu 16. května od 18 hodin v Zubří. „Těšíme se na poslední zápas sezony a chceme jej zvládnout tak, jak potřebujeme. Hlavně doufáme, že nás lidi přijdou podpořit a společně se rozloučíme se sezonou,“ pozývá Ivo Tovaryš na derniéru sezony 14–15.

Zubří: Orság, Janků – Řezníček 10, Bechný 4, Douda 2, Šustáček 2, Václav 2, Přikryl 2, Reček 1, Dědek 1, Šíra 1, Šlachta, Hrstka, Kašpárek. Nejvíce branek Dukly: Sviták 9, Kotrč 7.

Výsledek prvního zápasu série o 7. místo: Frýdek-Místek – Hranice 30:29.
Zdroj: http://valassky.denik.cz/ostatni_region/zubri-veze-z-prahy-prijatelnou-prohru-o-gol-20150508.html