Deník: Zubří udolalo Duklu. Potkáme se ve finále, vtipkoval kouč Kekrt

Zubří – „Třeba se potkáme s Duklou ve finále. Nemůžeme tedy teď všechno vyzrazovat,“ vtipkoval po vítězném utkání s Duklou dobře naložený trenér Gumáren Zubří Jiří Kekrt. K dobré pohodě a náladě měl pádný důvod. Jeho tým v sobotním utkání závěrečného 22. kola základní části v přímém souboji o druhé místo porazil Duklu Praha. Ve čtvrtfinále, ve kterém se Zubří střetne s Karvinou, i v případném semifinále play off, bude začínat série doma.

zubri_dukla_6545

HC Gumárny Zubří – Dukla Praha 30:27 (12:14)

Přímý souboj o druhé místo, který sliboval házenou parametrů play off, přesně do puntíku splnil očekávání. A především taky naplnil zuberskou halu rekordní návštěvou sezony. První poločas patřil Dukle, která vedla až o čtyři branky a domácí stáhli na dvě branky až těsně před poločasem.

„První poločas nám moc nevyšel, ale nakonec jsme ho prohráli jen o dva góly, což nebyla tragédie,“ konstatoval domácí lodivod Jiří Kekrt. Jeho tým přišel z kabiny jako vyměněný a hned zkraje druhé půle svého soupeře zcela zdemoloval.

Valaši dali prvních pět gólů v řadě, hned tedy vedli 17:14, o dalších pět minut později už to bylo 20:15 a klíčový náskok byl na světě. Přestože se Dukla ještě dostala jednou na jeden gól (52. – 24:23), Zubří třemi góly v řadě ukončilo tento byznys. Výhra znamenající druhé místo po základní části zalila zcela zaplněnou halu úsměvy a oslavami. Spokojen mohl být také domácí kouč.

„Dukla zahrála na horní hranici svých možností celý zápas, ale my jsme zahráli ještě kvalitněji. A to hlavně díky tomu, že po výměně gólmanů se nám podařilo výrazně zlepšit defenzivu,“ pochvaloval si Jiří Kekrt velký přínos mladičkého gólmana Bohumila Pšenici. Ten přišel do branky pět minut před poločasem a už v ní vydržel až do konce. Mnoha skvělými zásahy a úspěšností přes padesát procent zcela rozložil ofenzivu Pražanů.

„Je to už druhé utkání po sobě, kdy tomu Bob Pšenica hodně pomohl. Jako gólman má své plusy a samozřejmě jako každý i své mínusy, ale to před Duklou na tiskovce přece říkat nebudu. Co kdybychom se potkali s Duklou ve finále,“ vtipkoval velmi dobře naložený Jiří Kekrt. Poslední kolo základní části rozhodlo, že druhé Zubří se ve čtvrtfinále, které odstartuje o posledním březnovém víkendu, utká se sedmou Karvinou. A přesně tohoto soupeře Valaši očekávali.

„Čekali jsme Karvinou. To by se musel stát zázrak, aby to bylo jinak, a ten se nestal,“ tušil kouč Zubří soupeře pro první kolo play off. S odvěkým moravským rivalem očekává těžkou sérii. „Nebude to jednoduché. Pokud to zvládneme takticky, tak jsem přesvědčen o tom, že jsme schopni Karvinou zvládnout. Ale jisté jedno – žádné utkání v play off nebude jednoduché. Je to úplně nová soutěž a ne každý ji zvládne,“ dodal Jiří Kekrt.

Zubří: Orság, Pšenica – Reček 8, Řezníček 8/3, Šíra 4, Kašpárek 3, Douda 3, Václav 1, Šiustáček 1, Přikryl 1, Bechný 1, Hrstka, Šlachta.
Nejvíce branek Dukly: Sviták 9/5, Kotrč 4, Kastner 4. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/5. Vyloučení: 6:7. Diváci: 1250. Sled: 0:2, 6:8, 10:14, 17:14, 20:15, 22:17, 22:21, 27:23, 29:27.