Deník: Zubří s Plzní doma opět padlo a v poháru končí

Zubří – Sedm let čekají házenkáři Zubří na moment, kdy budou moct opět zvednout nad hlavy trofej pro vítěze Českého poháru. A tato chvíle se minimálně o další rok odkládá. Ve středečním zápase totiž Zubřané nestačili na mistrovskou Plzeň (28:30) a s pohárem se loučí už ve čtvrtfinále.

 

Tým Plzně postihly minulý týden rozsáhlé střevní potíže, do Zubří však přijel v téměř kompletní sestavě. A v úvodu zápasu to bylo znát. Hosté se rychle ujali čtyřbrankového vedení, které si udržovali takřka celou první půli. „Podařil se nám vstup do utkání, kdy jsme soupeři utekli. Oproti poslednímu zápasu s Duklou jsme zlepšili hru v postupném útoku,“ uvedl trenér hostů Martin Šetlík.

A Západočechům se dařilo i po přestávce. Poločasový výsledek navýšili na sedmibrankový rozdíl a domácí lavička brala time-out. „Bohužel nám vůbec nevycházela zatažená obrana nula šest. Dostali jsme plno zbytečných gólů a Plzeň získala uklidňující náskok,“ smutnil asistent trenéra Robe Pavel Hrachovec, který sám vedl zuberskou lavičku. Hlavní kouč Andrej Titkov totiž odjel tento týden navštívit své příbuzné v ruském Krasnodaru.

Zubřané se snažili zápas ještě zdramatizovat, v 50. minutě se dostali na rozdíl dvou gólů. Házenkáři Plzně si však vítězství vzít nenechali. „Zápas jsme odehráli v devíti lidech, což bylo znát. Jsem ale rád, že jsme se s tím dokázali porvat a dostat se mezi poslední čtyřku,“ hodnotil kouč Šetlík.

Na opačné lavičce zavládlo zklamání. „Po celý zápas se nám nedařilo v útoku. Bylo to kostrbaté. Když už jsme se dostali do šance, tak čaroval brankář Honza Štochl. Někteří kluci se nedostali do rytmu, chyběl nám i tlak ze spojek,“ hodnotil nevydařený zápas zuberský trenér Hrachovec.

HC ROBE ZUBŘÍ – TALENT ROBSTAV M.A.T. PLZEŇ 28:30 (15:18)
Celý článek ZDE

banner2

You may also like...