Deník: Zubří rozhodlo v Přerově už v první půli, teď už se těší na semifinále poháru

Přerov, Zubří – Úkol splněn, vše šlo bez problémů a v zásadě podle plánu. Házenkáři Gumáren Zubří v páteční večerní předehrávce bez jakýchkoliv komplikací zvítězili na palubovce beznadějně posledního Přerova. Díky lepšímu skóre se tak posunuli na druhé místo před Duklu Praha, které si předehrávala už v týdnu zápas s Plzní (29:29). Zbytek 19. kola nejvyšší soutěže se hraje o víkendu, Zlín přivítá v neděli od 16 hodin celek Jičína.

Přerov –HC Gumárny Zubří 24:39 (8:21)

Ani nezvyklý páteční večerní termín nevykolejil házenkáře Zubří z jejich pohody a plné koncentrace na splnění cíle. Ten byl naprosto jasný a beze zbytku se podařil splnit. Domácí, kteří nastoupili jen s devíti hráči do pole, od první minuty tahali za kratší konec a v podstatě už po deseti minutách hry bylo jasné, kdo bude brát body. Už v poločase vedli Zubřané o třináct branek a měli nakročeno ke čtyřicítce. „První půle byla z naší strany solidní. Byla tam koncentrace, nasazení, výborně chytal Petr Orság, to bylo vše, jak má být,“ pochvaloval si povedených prvních třicet minut zuberský asistent Ivo Tovaryš.

zubri_prerov_0030

Ve druhé půli se sice žádná další kanonáda nekonala, ale o majiteli dvou bodů už bylo dávno rozhodnuto. Domácímu Přerovu, který prohrál všech devatenáct zápasů sezony, slouží alespoň částečně ke cti, že se ve druhé půli totálně nepoložil a v podstatě držel s favoritem krok. I tak ovšem Zubřané bez potíží zvítězili a udělali tak povinný krok v cestě za druhým místem po základní části. „Ve druhé půli jsme to prostřídali, trochu poklesla koncentrace a taky jsme byli zbytečně vylučovaní. Domácí to nezabalili, bojovali, tak se vlastně výsledek udržel na podobné výši, jako byl první poločas. Druhá půlka nebyla tak dobrá, ale obecně jsme cíl splnili. Přijeli jsme pro body, nikdo se nezranil, takže jedeme dále. Těšíme se na středeční domácí semifinále Českého poháru s Hranicemi,“ doplnil Ivo Tovaryš.

Zubří: Orság, Janků – Řezníček 7, Dědek 5, Šustáček 5, , Kašpárek 4, Šlachta 4, Hub 4, Hanus 4, Reček 2, Šíra 2, Bechný 2 Hrstka, Přikryl. Nejvíce branek Přerova: Pernička 7, Hradil 7, Buček 6. Sled: 2:4, 2:10, 4:14, 7:19, 11:25, 14:30, 20:33, 23:36.