Deník: Zubří jede ke šlágru o den dříve, hýčkat je bude luxusní hotel

Zubří, Zlín – Precizní poctivá příprava na těžkého protivníka, výjezd na zápas o den dříve, noc ve špičkovém luxusním hotelu a pak velký šlágr extraligy. Takový program měli a mají před sebou házenkáři Gumáren Zubří, které čeká v neděli dopoledne (od 10.30 hodin) zápas 14. kola nejvyšší soutěže v Plzni.

kosta

Na velký a dlouho očekávaný souboj titánů a dvou vládců extraligy musí vyrazit Zubřané o den dříve. „Je zhola nemožné vyjet na dopolední zápas na druhém konci republiky v den utkání, když se hraje o půl jedenácté dopoledne. To bychom snad museli jet ve tři ráno a to je úplný nesmysl. Proto pojedeme už v sobotu po poledni,“ prozrazuje sekretář zuberského klubu Michal Balhárek.

S cestováním o den dříve pochopitelně souvisí i další netradiční jev v české extralize – nocleh v místě zápasu. A v tomto ohledu se vedení klubu pořádně vytáhlo a zajistilo svým hráčům parádní nocování v novém čtyřhvězdičkovém Parkhotelu Plzeň. Toto gigantické kongresové centrum je jedním z největších kongresových a hotelových zařízení v Čechách mimo Prahu a pojme až dva tisíce lidí.

„Kluci to obecně budou mít hodně pohodové a kvalitní. Už pro cestování tam jsme zvolili pohodlnější vlakovou variantu, nocleh před zápasem v Parkhotelu Plzeň je také špičková záležitost. Při takových podmínkách se nabízí doklepnout to také v neděli ráno na palubovce nějakým zajímavým výsledkem,“ usmívá se Michal Balhárek.

Samozřejmě hned se vší vážností dodává, že každý ze zuberské výpravy si uvědomuje, jak těžký soupeř je zítra čeká. „Všichni víme, jak to bude těžké. Ale na druhý konec republiky nejedeme něco odevzdat nebo předem poraženi. Naopak. Bylo by skvělé urvat tam aspoň bod,“ přemítá Balhárek nad šlágrem 14. kola, který svede dohromady dva lídry soutěže, jež dělí jen skóre.

Zuberský tým by měl odcestovat na západ Čech téměř v kompletním složení, otazník visí jen nad dlouhodobě zraněným Řezníčkem a pivotem Bechným, jenž nedohrál minulé utkání s Karvinou.

Také náš druhý regionální zástupce Zlín odehraje svůj víkendový duel zítra. Předposlední celek tabulky od 16 hodin ve své hale vyzve ambiciózní Frýdek-Místek. „V září jsme utkání výborně rozehráli, ale nezvládli koncovku. Pokud chceme uspět, musíme se vyhnout hluchým místům a hrát celý čas. Slezané jsou rozhodně k poražení,“ potvrdil trenér Zlína Jiří Mičola.