Deník: Zubří i posedmé ubránilo domácí tvrz. Zvládlo derby s Karvinou

Zubří – Házenkáři Gumáren Zubří v sobotním utkání 13. kola extraligy zcela jasně potvrdili svoji domácí neporazitelnost, když přesvědčivým rozdílem porazili Karvinou v čele s nejlepším střelcem extraligy Radimem Chudobou.  Zubřané se tak stále drží na úplné špici tabulky nejvyšší soutěže a za Plzní zaostávají jen o skóre. Právě zápas Gumáren v Plzni bude velkým šlágrem příštího kola, oba týmy se utkají nadcházející neděli od 10.30 hodin v Plzni.

1184905_10151705304500787_777257781_n

HC Gumárny ZUBŘÍ – KARVINÁ 35:27 (19:14)

Zubřanům sice chyběl se zraněným kolenem laborující střelec Řezníček, ale domácí před natřískanou halou i tak začali parádně. Střelecké představení domácího týmu odstartoval pivot Tomáš Bechný, pak Zubřané rychle vedli 4:1 a stále si udržovali slušný náskok, který narostl do poločasu na pět branek. Ani po změně stran Valaši nepolevili a soupeře, který balancuje na hraně play off pozic nenechali se přiblížit ani o trošku.

Náskok během druhé půle narostl nejvíce až na devět gólů, konečný osmibrankový rozdíl byl reálným ukazatelem toho, v jakém rozpoložené se obě mužstva na začátku druhé poloviny základní části nacházejí. Zubří znovu nastřílelo hodně přes třicet branek a bez jakýchkoliv potíží udrželo domácí neporazitelnost i v sedmém utkání sezony před vlastními fanoušky. V táboře Gumáren tak panovala spokojenost.

„Zahráli jsme dobrý zápas a jsem spokojený. Diváci však mohli vidět pěkné utkání z obou stran,“ pochvaloval si po duelu trenér vítězů Jiří Kekrt. Jeho tým tentokrát ve druhé půli nezkolaboval, jak se mu to stalo v minulém vzájemném utkání v Karviné, kde Valaši vedli už o šest branek a nakonec o stejných šest prohráli. „Pokud budeme hrát, co se týká taktiky a herní pohody, tak, jak hrajeme, budu určitě spokojený,“ dodal Jiří Kekrt.

Naopak Karviná se porážkou dostala na hranu postupu do play off, na osmém místě už má jen bod náskoku na devátý Jičín. Trenér Karviné Jaroslav Hudeček po utkání sportovně uznal kvality protivníka.

„Domácí vyhráli naprosto zaslouženě. „Přehráli nás v agresivitě, nedali nám ani centimetr palubovky zadarmo. Zubří hrálo v jednoznačně lepší herní pohodě než my,“ mínil Jaroslav Hudeček.

Zubří: Orság, Janků – Reček 9/2, Hrstka 7, Zahradníček 5, Kašpárek 4, Šíra 3, Dědek 2, Bechný 2, Douda 1, Šlachta 1, Václav 1, Šustáček, Přikryl.

Nejvíce branek Karviné: Veřmiřovský 11, Chudoba 7, Hanisch 4. Rozhodčí: Pavlát, Frieser. Sedmimetrové hody: 3/2 – 0/0. Vyloučení: 3:3. Diváci: 1250. Sled: 1:0, 4:1, 6:5, 13:10, 18:12, 21:14, 26:18, 29:20, 33:25.

Autor: Marek Havran