Deník: Zuberský Kasal odešel do Porta

Porto, Zubří – Házenkářský reprezentant Michal Kasal, který startoval na nedávném mistrovství světa v Kataru, změnil během šampionátu působiště. Odchovanec zuberské házené se na zbytek sezony přesouvá ze slovinského Pivovarna Laško Celje do portugalského FC Porto.

kasy

Kasal byl i v Celje na hostování ze španělského FC Barcelona, kde je pod smlouvou a který vlastní jeho práva. „K přesunu přispěla i Barcelona, jejíž zástupci nebyli spokojení s Michalovým hracím časem ve slovinském klubu,“ vysvětlil na adresu 209 centimetrů vysoké levé spojky reprezentační manažer Karel Nocar.

Kasal už absolvoval v úterý první trénink v portugalském přístavním městě. „Když jsem se dozvěděl, že půjdu do Porta, ihned jsem si zjišťoval informace a našel jsem si záznamy posledních tří zápasů týmu.

FC Porto má zvuk a velmi profesionální strukturu klubu podobně jako Barcelona. Velmi se mi líbí hra, která je rychlá a podobná té, kterou znám z Barcelony,“ popsal své první dojmy talent české házené.