Deník: Zuberská tvrz padla hned ve druhém domácím utkání sezony

Zubří – První domácí varování s Lovosicemi, kdy Zubřané honili v závěru alespoň remízu, nestačilo. Valaši ve víkendovém třetím kole extraligy a ve druhém domácím zápase sezony prohráli derby s Hranicemi a fanoušci tak odcházeli z haly silně rozladěni. Jejich start do sezony je zatím určitě za očekáváním.

Extraligoví házenkáři Gumáren Zubří.

Extraligoví házenkáři Gumáren Zubří.Autor: DENÍK/Marek Havran

HC Gumárny Zubří – Cement Hranice 26:30 (11:17)

Zubřané nezačali doma vůbec dobře a proti velezkušenému soupeři ztratili zápas z velké části už v úvodu. Hosté vedli 5:2, pak 9:4 a v poločase už dokonce jejich vedení bylo šestibrankové. Ve druhé půli se Zubříé trochu zmátořilo, ale blíže, než na dvě branky se nedostali. Závěr si zkušený tým hostů pod taktovkou Hastíka, Mičkala a Stržínka zkušeně pohlídal. Domácí tvrz Zubří tak padla hned ve druhém utkání sezony. „Dnešní výsledek je pro všechny určitě velkým zklamáním,“ hledal jen těžce slova po porážce domácí kouč Andrej Titkov. Jeho tým zápas prohrál už v první půli. „Nevydařil se nám první poločas a ve druhé půli jsme bohužel narazili na dobře postavenou obranu soupeře, který dokázal eliminovat naši činnost a navýšit náskok,“ dodal zklamaný Titkov. Naopak v táboře Hranic vládla spokojenost. Tým vyhrál i třetí utkání nové sezony a usadil se na čele tabulky. „Po taktické stránce jsme velice dobře zvládli první poločas. Soupeř se celý zápas těžko dostával ke střelbě. V závěru jsme pak díky zkušenostem i brankáři Kučerkovi udrželi vítězství, které je podle mě zasloužené,“ radoval se trenér Hranic Libor Hrabal.

Zubří: Malina, Orság, Pšenica – Šustáček 6, Hrstka 4, Douda 4, Řezníček 3, Bechný 3, Reček 2, Šlachta 1, Zahradníček 1, Dořičák 1, Šíra 1, Přikryl, Hub. Nejvíce branek Hranic: Mičkal 7/1, Hastík 6, Tůma 6. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/1. Vyloučení: 1:4. Červená karta: Magrla (Hranice). Diváci:850. Sled: 2:5, 4:9, 10:16, 14:18, 15:22, 20:24, 24:26, 26:28.