Deník: Že jsme si vsadili? Nesmysl, říká důrazně Petr Šlachta

Zubří – Po obrovském propadáku v minulém kole v Litovli, kde padli o osm branek (a v průběhu dokonce prohrávali už o 13 branek), si museli házenkáři Gumáren Zubří vyslechnout skutečně mnohé.

„Samozřejmě se objevovaly takové ty rádoby vtipné poznámky, jako co jsme tam dělali nebo jestli jsme si vsadili proti sobě. To je samozřejmě nepříjemné a snažíme se to nevnímat a dívat se dopředu,“ říká pivot Zubří Petr Šlachta. On i celý tým však hned po Litovli začali myslet na nadcházející sobotní domácí zápas s Hranicemi (od 18 hodin), po kterém bude následovat dlouhá pauza. „Jediné, co nás teď zajímá, je odčinit dvě poslední porážky a porazit doma Hranice. Uděláme pro to maximum,“ burcuje před sousedským derby 21letý pivot Gumáren Petr Šlachta.

slachta

Po šokující vysoké prohře v Litovli jste zřejmě měli s trenérem pořádný rozbor. Dostali jste hodně vynadáno?

To ano, ale proběhlo to celkem v klidu. Samozřejmě jsme si všechno rozebrali a řekli jsme si, kde jsme dělali největší chyby, ale bylo to poměrně v poklidu.

K čemu jste vlastně došli, kde byl tedy největší problém tak vysoké porážky?

Zní to zvláštně, ale prostě nám nešlo vůbec nic. Někdy se bohužel takové zápasy stávají. Tento byl prostě takový, že nám nešlo vůbec nic a naopak soupeři vycházelo všechno, na co sáhl. U nás navíc hrálo roli i podcenění soupeře a velmi slabá bojovnost celého týmu.

Se šesti góly jste byl nejlepším střelcem v Litovli, pět branek bylo ze sedmiček. Jaktože obvyklí exekutoři tentokrát nestříleli?

Martin Hrstka i Adam Reček své první sedmičky nedali, tak jsem přišel na řadu já. Chodil jsem na sedmičky už loni a střílím je i v první lize v Kopřivnici. Naštěstí mi tam spadly všechny, ale stejně to bylo úplně k ničemu. Jinak nám fakt nešlo vůbec nic. Takový zápas nepamatuji. Když to týmu nejde, většinou se najde aspoň jeden hráč, který to drží jakž takž nad vodou. My jsme ale byli hrozně špatní opravdu úplně všichni.

Zuberský fanoušek je náročný a hlavně v letošní sezoně velmi namlsaný. Určitě jste si po Litovli museli vyslechnout hodně peprných poznámek, že?

No těch bylo. Byly to takové ty klasické poznámky, jako co jsme tam dělali nebo na internetu jsme dokonce četli rádoby vtipné otázky, jestli jsme si vsadili proti sobě. To je samozřejmě nesmysl a takové poznámky se snažím nevnímat a poctivě se připravit na další zápas.

Tím bude sobotní utkání s Hranicemi, poslední zápas před dlouhou pauzou …

Je to pro nás velmi důležitý duel. Jednak chceme odčinit dvě předchozí prohry a hlavně také udržet domácí neporazitelnost. Věřím, že jsme se poučili a budeme dobře připraveni.

Autor: Marek Havran