Deník: V Brně půjde o hodně. A tak Zubří tají sestavu

Zubří – Dva trenéři, kteří se perfektně znají z minulé spolupráce kouč – hráč, hned několik hráčů, kteří jsou ze Zubří nebo prošli valašským týmem a nyní jsou na straně Brna, a hlavně důležité body ve hře o boj o čelo tabulky. Takové jsou atributy středečního utkání 9. kola extraligy házené, ve kterém čtvrté Brno od 18 hodin vyzve vedoucí celek tabulky Gumárny Zubří.

Zubří může v případě úspěchu a současné porážky Plzně v Lovosicích Západočechům odskočit. „V tomto je to velmi důležité utkání. V Lovosicích se může stát cokoliv, Plzeň může třeba ztratit a my jí v případě úspěchu v Brně můžeme odskočit. Nebo to také může být úplně naopak. Je to opravdu důležitý den,“ má jasno sekretář zuberského klubu Michal Balhárek.

Utkání s Brnem má pro Zubří téměř nádech derby. „V Brně je hned několik hráčů, kteří pochází od nás nebo u nás v Zubří hráli – Boris Aspridis, Jožka Hanták či Tomáš Mičola,“ připomíná Balhárek fakta, která nesporně udělají ze zdánlivě standardního utkání pořádnou řežbu. A zdaleka to není pouze o aktérech na hřišti. Před sezonou totiž přešel do Brna ze svého zlínského působení trenér Andrej Titkov, jenž dlouhá léta hrával v Zubří a také tam mimo jiné i bydlí. „S Andrejem na lavičce se to dostává ještě o stupeň výše. Oba trenéři se velmi dobře znají. V minulosti spolupracovali, když pan Kekrt byl na lavičce jako trenér a Andrej Titkov byl na hřišti. Velmi dobře se tedy znají a bude to jejich velká bitva,“ očekává Balhárek.

Během desetidenní reprezentační přestávky se někteří hráči Zubří rozprchli na reprezentační srazy. Kromě čtveřice mladíků v juniorce to měl být také kanonýr Tomáš Řezníček, který ovšem do dvojzápasu české reprezentace proti Francii a doma s Makedonií v kvalifikaci o EURO 2016 kvůli zranění ruky nezasáhl. Jestli bude hrát proti Brnu, se neví. „Z pochopitelných důvodů nebudeme prozrazovat, zda bude Tomáš hrát, či ne. Bude to velký boj a pro oba týmy velmi důležitý zápas. K tomu patří i to, že nebudeme vytrubovat sestavu dopředu,“ usmívá se Balhárek. Kromě Řezníčka visí otazník také nad špílmachrem Martinem Hrstkou, který před třemi týdny utrpěl zranění nosu.

Autor: Marek Havran
banner2