Deník: Tomáš Bechný: Těší mě, že se nás soupeři zase začínají bát

Zubří /ROZHOVOR/ – Kromě krásného výhledu ze svého městečka směrem na Beskydy se fanouškům Zubří teď naskýtá také jiné, neméně příjemné pokoukáníčko – a sice na tabulku extraligy házenkářů. Na jejím čele se totiž vyhřívají právě házenkáři Gumáren Zubří.

kravina

Valaši toho v prvních pěti kolech nejvyšší soutěže stihli už dost – porazili mistrovskou Plzeň i vicemistra Hranice, především se jim však pomalu začíná dařit měnit zaběhnuté extraligové pořádky z minulých dvou sezon. Soupeři už se zase pomalu zbudou muset při jízdě do házenkářské bašty zamýšlet nad tím, že body asi budou muset sehnat jinde než v Zubří. V nedělním utkání 5. kola Valaši potěšili své příznivce vysokou výhrou v Hranicích (35:27), a přidali tak další jistý krok v povedeném úvodu sezony. „Hranice sice nebyly v kompletní sestavě, proto nechceme výhru přeceňovat, ale určitě pro nás hodnotu má. Pro psychiku a pohodu v kabině to je super. Především první půle se nám povedla a z toho chceme vycházet do dalších kol,“ říká 30letý zuberský pivot Tomáš Bechný, jenž pomohl k vítězství v derby třemi brankami.

Nedělní výjezd do Hranic byl pro vás až nečekaně příjemný. Zápas, ve kterém vyhrajete proti vicemistrovi rozdílem osmi gólů na jeho hřišti se asi hodnotí výborně, ne?

S takovou nedělí jsme samozřejmě velmi spokojeni. (Smích.) Dovezli jsme všechny body z Hranic, které byly dva roky po sobě stříbrné v extralize, to se určitě cení a pomůže nám to. Trochu to sice sráží fakt, že Hranice nebyly kompletní, chybí jim několik opor, ale s tím se musí vypořádat v průběhu sezony asi každý celek. Celkově tedy musíme být určitě spokojeni.

Za poločas jste dostali jen deset gólů, to bylo asi klíčem. Souhlasíte?

Ano, v první půli perfektně zachytal Petr Orság a vybudovali jsme si velký náskok. Tam jsme našlápli k vítězství.

Ale ve druhé půli asi nejednomu fanouškovi zatrnulo, když se Hranice přiblížily na tři, čtyři góly. To vám bylo nejhůř?

No, měli jsme tam jeden horší úsek, kdy nás úplně vymazal Pepa Kučerka, který chytil čtyři naše útoky za sebou, mezitím domácí dali nějaké branky a hned to bylo jen o čtyři góly. Naštěstí jsme se z toho celkem rychle dostali a nedovolili jsme, aby se opakovala Karviná. V závěru jsme zase dali nějaké góly a celkové vítězství o osm je důležité pro pohodu celého týmu.

Po pěti kolech máte osm bodů a vedete extraligu. Na tabulku se vám asi dívá hodně příjemně, co?

(Smích.) Ale jo, tabulka je pěkná, to ano. Ale hlavní je podle mě jiná věc. Jsme stále na začátku sezony a čeká nás spousta práce. Ale já teď cítím, že máme všichni radost z toho, že se nás zase soupeři pomalu začínají obávat a říkají si „Bacha, Zubří.“ Z toho já mám velikou radost, protože třeba za poslední dva roky to bylo spíše naopak. Venku jsme vůbec nebodovali a jezdilo se dokonce vyhrávat i k nám. Samozřejmě musíme teď makat o to více, aby se to i nadále otáčelo v náš prospěch, ale našlápnutou máme sezonu dobře. Musíme makat dále. Víme, kde máme rezervy.

Jde vidět, že týmu velmi pomohlo letní čtyřnásobné posílení (Hrstka, Řezníček, Šíra, Reček), Především Hrstka s Řezníčkem jsou hodně vidět a cítit. V čem je jejich největší síla?

V obrovském množství herních situací je vidět Martinova i Tomášova vyzrálost, která se těžko dá nějak naučit, to jsou prostě zkušenosti. S nimi na place se zlepšují i další kluci kolem nich. Třeba mladí Kašpárek s Rečkem, ale i další, z toho dobře profitují a týmu to prospívá.

Abyste výhru v Hranicích nedegradovali, potřebujete v dalším zápase doma porazit Lovosice. Souhlasíte?

To v každém případě. Lovosice jsou těžký protivník, ale u nás se jim až na výjimky moc nedaří a já věřím, že to dokážeme potvrdit. Doma před našimi fanoušky chceme vyhrávat.

Autor: Marek Havran