Deník: Titkov porazil „své“ Zubří, Valaši podruhé v sezoně prohráli

Zubří, Brno – Druhou porážku sezony utrpěli házenkáři Gumáren Zubří. Ve středečním utkání 9. kola Valaši, kterým chyběly obě velké opory Hrstka s Řezníčkem, prohráli na palubovce Brna o jedinou branku. Naštěstí však selhala i Plzeň v Lovosicích, a tak Zubří zůstává nadále na čele tabulky nejvyšší soutěže. Spravit chuť sobě i letos hodně namlsaným fanouškům si nohou Zubřané hned v sobotu, kdy od 18 hodin hostí předposlední Zlín.

BRNO – HC Gumárny ZUBŘÍ 28:27 (14:15)

Souboj dvou moravských celků, které spojuje hned několik propletenců hráčských i trenérských, byl od první minuty vedený hodně ofenzivně z obou stran. V první půli se oba celky tahaly o každý gól a vedení se přelévalo na obě strany.

Do kabin šli s jednobrankovým náskokem hosté, jimž chyběly dvě největší opory Hrstka s Řezníčkem. Po změně stran se jako první urvali do tříbrankového vedení domácí borci, v jejichž dresu střelecky řádil hlavně ex-zuberský Hanták. Po chvíli ovšem zase vedli o branku Valaši.

„Tady de potvrdilo, že jsou místa, kdy děláme zbytečné chyby a ztrácíme kontrolu nad zápasem,“ posteskl si nad nešvarem svého týmu kouč Brna Andrej Titkov, jenž byl v ne zas tak dávné minulosti dlouholetou oporou Gumáren a také v Zubří bydlí.

Naštěstí pro něj se domácí celek ihned dotáhl a do poslední desetiminutovky si nesl dvoubrankový náskok, který neustále laboroval mezi jedním a dvěma góly. Na začátku poslední minuty zvýšili domácí na 28:26 a Zubří pak stihlo už jen snížit na konečných 28:27. Po téměř dvou měsících tak Zubří opět pocítilo porážku. Po šesti brankové prohře v Karviné to tentokrát byla nejtěsnější možná porážka.

„Bylo to vyrovnané a dramatické utkání, které vyhrál šťastnější tým,“ glosoval druhé selhání sezony trenér Gumáren Zubří Jiří Kekrt. Jeho protějšek Andrej Titkov byl rád za vítězství, ale věděl dobře, že výkon jeho týmu ideální nebyl. „Sice jsme vyhráli, ale hrajeme stále nevyrovnaně. Naštěstí pro tentokrát máme dva body,“ podotkl Andrej Titkov.

Zubří: Orság, Janků – Bechný 8/6, Šíra 5, Kašpárek 5, Reček 2, Zahradníček 2, Šustáček 2, Douda 1, Václav 1, Šlachta, Přikryl, Horut, Dědek. Nejvíce branek Brna: Aspridis 8, Dostalík 7 – Bechný 8, Šíra a Kašpárek po 5. Rozhodčí: Opava, Válek. Trestné hody: 6/6 – 7/6. Vyloučení: 4:4. Diváci: 480.

Další výsledky 9. kola: Dukla – Jičín 26:19, Frýdek-Místek – Hranice 33:17, Lovosice – Plzeň 31:27, Přerov – Litovel 25:35, Zlín – Karviná se hraje 12. listopadu.