Deník: Spojka Reček: Musíme si dát pozor na herní výpadky

Zubří – Ani osobní obrana nezastavila Adama Rečka v jeho sobotní kanonádě. Svými projektily doslova deptal brankáře hostů. Ve šlágru kola dokázal vsítit devět branek a i jeho zásluhou porazili házenkáři Robe Zubří mistra z Plzně 31:29. „Nebyl to vůbec lehký zápas. Rozhodla asi naše lepší obrana. Hlavně v prvním poločase jsme se rychle dostali do hry, dali jsme několik snadných gólů a získali velký náskok,“ hodnotila zápas s mistrem dvaadvacetiletá spojka Zubří.

Prvních dvacet minut jste soupeře přehrávali ve všech směrech. Čím to bylo?

Vyšlo nám skoro všechno, na co jsme sáhli. Brankáři výborně chytali, obrana šlapala a v útoku jsme dávali lehké góly. Vycházelo nám všechno.

Ve druhé půli se ale Plzeň vrátila do zápasu a dokonce se dostala do vedení.

Asi jsme byli překvapení, že nám všechno tak šlo a trochu jsme znervóznili. Přišel výpadek, kdy se nám vůbec nic nedařilo. Začali jsme chybovat, padaly nám balóny a soupeř toho využil. Dostali se do laufu. Naštěstí jsme to ale zase otočili a nakonec vyhráli. Ale na těch výpadcích budeme muset ještě hodně zapracovat. Pár útoků nám nevyjde a my z toho hned znervózníme. Nikdo neví coby a je to dost hektické. Na to si musíme dát v příštích zápasech pozor.

Plzni chyběl střelec Škvařil, mohlo to mít na sobotní utkání nějaký vliv?

Už proti Dukle hráli bez něho a na jejich hře to nešlo moc znát. Výborně ho tam zastoupil Jakub Tonar. Možná to byl trochu zásah do herního systému, ale nemyslím si, že by je to nějak oslabilo.

Porazili jste mistra z Plzně potřetí za sebou, vyhovuje vám jejich hra?

Nejspíš ano. Ty tři zápasy byly hodně podobné, vystřídalo se jen minimum hráčů, takže ty týmy jsou skoro stejné. Je to takové malé derby. Většinou přijde více diváků než na normální zápas, takže je perfektní kulisa a dobře se nám hraje.

Máte za sebou čtyři kola, lze již nyní tipovat, kdo bude favoritem na titul nebo kdo by mohl překvapit?

Špička tabulky bude hodně vyrovnaná. Všechny týmy hrají podobnou házenou, takže to bude napínavé až do posledního kola. Těžko hodnotit jaký bude spodek tabulky. Veselí jako nováček ukazuje perspektivní výkony, což jsem od tak mladého týmu nečekal. Myslím si, že i Kopřivnice půjde nahoru. Přišly jim dvě ostré spojky, trochu změnili hru, takže ti se posunou podle mě nahoru.

Sledujete výkony svých bývalých spoluhráčů z Kopřivnice?

Sleduju výsledky i zápasy. Ne vždy jsem přímo v hale, ale snažím se dívat na jejich zápasy alespoň na dálku.

O prázdninách se hodně řešil váš přestup do Zubří, jak jste to vnímal?

Z mého pohledu to proběhlo v podstatě bez problému. Domluvil jsem se s oběma kluby. Řekl jsem jim svoje stanovisko, kde se cítím momentálně líp a kde bych chtěl hrát a zbytek si už vyřešily kluby mezi sebou.

V příštím kole zajíždíte do Hranic, opět budete hrát dopoledne. Jak vám vyhovuje tento čas?

Obvykle vůbec (smích). Ale v sobotu to vyšlo, a pokud to bude v Hranicích stejné, tak se nebudu vůbec zlobit (úsměv). Určitě to nebude lehké utkání, je tam několik bývalých zuberských hráčů, takže to bude mít zase trochu jinačí nádech. Bude to zajímavé derby.

zdroj: David Janošek