Deník: Soupeře pro play off si nevybíráme, říká brankář Zubří Orság

Zubří – Dostaneme ve čtvrtfinále play off Karvinou, Frýdek-Místek, nebo Jičín? Tohle všechno teď házenkáře Gumáren Zubří vůbec nezajímá. Nyní je čeká jediný cíl – porazit v posledním kole základní části Duklu Praha (nebo alespoň remizovat) a zajistit si tak druhé místo. „To je pro nás to nejhlavnější a podle toho budeme k zápasu přistupovat,“ hlásí před sobotním utkáním posledního 22. kola základní části brankář Gumáren Zubří Petr Orság.

zubri_frydek_5977

Právě sobotní poslední kolo základní části nejvyšší soutěže rozhodne o tom, koho Zubří ve čtvrtfinále potká. Bude to někdo z trojice Karviná, Frýdek-Místek, Jičín.

„Sem tam něco v kabině padne, kdo by jako na nás mohl vyjít, ale nějak moc se na to nesoustředíme. Teď nás hlavně zajímá zápas s Duklou, který chceme zvládnout a podřídili jsme tomu v přípravě všechno,“ hlásí odhodlaně brankář Orság.

Dukle Praha mají Valaši co oplácet. V podzimním prvním vzájemném utkání sezony v hlavním městě dostali pořádně na frak, prohrávali už dvouciferným rozdílem a až v závěru snížili na přijatelných sedm gólů (24:31). A těžkou porážku si pamatují nejen hráči.

„My to v hlavách samozřejmě máme, jak nám Dukla tehdy pokazila víkend. Ale to byste koukali, kolik fanoušků nám to připomíná a jak dobře si pamatují, jakou jsme v Praze na podzim dostali dardu (smích). Ale určitě je to pravda, dostali jsme tam velkou lekci, Dukla nás přehrála ve všech směrech a byl to náš hodně špatný výkon, na to se nedá zapomenout. My to musíme teď Dukle vrátit a zajistit si tak druhé místo. To je hlavní cíl,“ ujišťuje 25letý gólman Zubří.

Podle něj už bude mít zápas parametry, jako by šlo o vyřazovací část.

„Vlastně to bereme teď už tak, že nám už začíná play off. Co jsem slyšel, tak se na utkání chystá opravdu hodně lidí. Odpovídá tomu důležitost utkání i těžký soupeř. Zápas určitě bude mít už charakter play off. O tom jsem přesvědčený,“ říká Petr Orság.

V týdnu před zápasem strávili Zubřané hodně času u videa a nešlo jen o Duklu. Tým totiž probíral i špatnou situaci posledních týdnů v defenzivní kooperaci obránců a gólmanů.

„Měli jsme kolem defenzivy několik sezení a speciálních porad. Panovala tam v jistých věcech mezi obranou a brankáři jakási nedůvěra. Od toho se pak odrážely i špatné výsledky a množství inkasovaných gólů, které jsme dostávali. Hodně věcí jsme si s kluky vyříkali a věřím, že jsme to nastartovali znovu a bude všechno fungovat tak, jak má,“ dodal odhodlaně Petr Orság.

včera 22:32

Autor: Marek Havran