Deník: Salmonela potvrzena. I tak se středeční pohárový duel v Zubří odehraje

Zubří – I přes zdravotní problémy soupeře se podle všeho středeční čtvrtfinálový duel Českého Poháru na Valašsku odehraje (od 18 hodin – pozn. red.). Podezření na výskyt salmonely v kádru Plzně totiž odložilo už víkendový šlágr stejných soupeřů.

„Hrát se bude, je jen otázkou, s jakým kádrem protivník přijede,“ pokrčil rameny sekretář zuberského klubu házenkářů Michal Balhárek.

Podle informací Robe od majitele západočeského klubu poslední vyšetření prý v jednom případě potvrdila výskyt infekční nemoci v kádru šampiona, který tak má v tuto chvíli polovinu hráčů mimo hru.

„Trochu máme obavy, neboť inkubační doba nemoci je šest týdnů,“ netají se sekretář, který ale sází na serióznost. „Zdraví je na prvním místě. Podle všeho tak hosté přijedou se zdravými hráči prvního týmu doplněnými o házenkáře juniorky,“ očekává Balhárek.

„Snažili jsme se Plzni maximálně vyjít vstříc a pomoci, protože si uvědomuje, s jak závažnou situací bojují,“ dodal.

Valaši v přípravě problémy soupeře neřeší a dál se připravují na utkání jako každé jiné.

„Až na dlouhodobě zraněné Číže se Zemanem a trenéra Titkova, který odjel na týden domů do Ruska, budeme kompletní. Se sestavou nespekulujeme a připravujeme se v maximálním nasazení. Věřím, že žádné podcenění nehrozí,“ konstatoval sekretář zuberského klubu, aby současně potvrdil, že za stávajícího stavu Valaši cítí větší šanci uspět a postoupit na lednový Final four.

„Věřili bychom si, i kdyby Plzeň přijela kompletní. V posledních zápasech jsme vždy vyhráli,“ připomněl Balhárek. „Pohár je jedna z našich priorit sezony, za výhrou bychom šli tak či tak.“

Celý článek ZDE

 

banner2

You may also like...