Deník: Salmonela odložila šlágr kola. Zubří přezimuje v čele

Zubří – Šlágr víkendového 15. kola se nekoná, házenkáři Zubří tak s jistotou přezimují v čele extraligy. Podezření na salmonelu v kádru úřadujících mistrů přinutilo vedení soutěže odložit tolik očekávaný duel o první příčku v Plzni na 4. února. „Je to škoda, ale nám to na rozdíl od soupeře nijak zásadně nekomplikuje život. Jen trochu pozměníme přípravu,“ poznamenal trenér Zubří Andrej Titkov.

 

O problémech v kádru Plzně se na Valašsku dozvěděli již ve středu, odklad byl potvrzen teprve včera.

„Nemyslím si, že by něco Plzeňští zkoušeli a simulovali. Když jde o zdraví, tak se nežertuje. Vztahy se Západočechy máme korektní, nepřepokládám, že by lhali celé republice,“ nechce nijak spekulovat o faktech, která vedla svaz ostře sledovaný duel odložit.

Navíc stejné soupeře, jen s opačným pořadatelstvím, čeká duel již ve středu na Valašsku od 18 hodin v rámci čtvrtfinále Českého poháru.

„Zde si již nedokážu představit, že by se duel odkládal. Buď bude kontumován, nebo soupeř přijede v silně kombinované sestavě s hráči juniorky. Pokud ale zápas nezavřou hygienici,“ přemýšlí nahlas kouč, který tak hráčům dal o víkendu neplánované volno. „Původně jsme měli ještě v sobotu trénovat a v neděli pak hrát zápas. Kluci tak za odměnu dostali volno,“ pousmál se. S vedoucím postavením v tabulce totiž v klubu Robe panuje spokojenost.

„Byla by ještě větší, kdyby se nám nepřihodil poslední domácí výpadek s Duklou. I přes tuto kaňku není klukům co vytknout, nasazení a pracovní morálka byly na podzim vysoké. Jsme rádi, že máme výbornou výchozí pozici do odvet,“ těší kouče. Ten výjimečně v případě středečního pohárového duelu zcela předá trenérské žezlo na lavičce svému kolegovi Pavlu Hrachovcovi. „V neděli se po dlouhých letech opět vydám domů na jih Ruska za rodinou, kde strávím celý týden. Ale sám, bez mé rodiny ze Zubří, s tou se opět shledám a svátky oslavím až 25. prosince, kdy si s chutí dám kapra a salát,“ směje se Titkov.

 Celý článek ZDE

Autor: Martin Břenek

 

banner2

You may also like...