Deník: Reprezentace je nejvíc. Moc se těším, říká Tomáš Řezníček

Zubří – V nové sezoně házenkářské extraligy sice odehrál za Gumárny Zubří jen tři utkání, ale předvedl se v nich takovým způsobem, že jej trenéři reprezentačního družstva Jan Filip a Daniel Kubeš povolali do nároďáku. Levoruký střelec Tomáš Řezníček se objevil v nominaci na dvojici kvalifikačních zápasů o mistrovství Evropy 2016 v Polsku proti Francii a doma s Makedonií, která byla zveřejněna v úterý 14. října.

rezna

Tomáš Řezníček se v momentální situaci trenérům nároďáku náramně hodí. Momentálně jsou totiž zranění leváci Stržínek, Stehlík i Brykner, Řezníčka navíc začátek sezony zastihl v parádní formě. Po letním návratu do Zubří po deseti letech v zahraničí sice první tři kola extraligy nehrál kvůli svalovému zranění, ale pak vlétl do extraligy jako uragán: v dalších třech duelech nasypal do sítě soupeřů 12, 9 a znovu 9 branek a neušel pozornosti reprezentačních koučů. Sám hráč byl ještě před pár týdny s reprezentačními prognózami opatrný, ale před několika dny už mu trenéři Filip s Kubešem volali a informovali ho o nominaci. „Věděl jsem od trenérů nároďáku, že je teď nouze o leváky, tak jsem s tím postupem času i maličko počítal. Jsem moc rád, že jsem v nominaci, udělám maximum, abych týmu pomohl. Reprezentace je nejvíc a samozřejmě jsem moc rád, že si v ní zase po dvou letech zahraju,“ říká k nominaci 29letý bombarďák Řezníček, jenž má na svém kontě 81 reprezentačních startů a dal v nich 161 branek.

Reprezentační kemp před kvalifikačními zápasy začíná v pondělí 27. října. Český tým se v prvních dvou zápasech o EURO 2016, které se bude hrát v Polsku, utká jako první s Francií (ve čtvrtek 30. října v Chambéry). „Těžšího soupeře si těžko představit. Francouzi jsou olympijští vítězové a letošním mistři Evropy, ta hra bude snad o deset levelů výše než v extralize,“ uznává nesporné kvality protivníka Tomáš Řezníček. Dobře si však uvědomuje i sílu druhého soupeře, kterého Češi přivítají v neděli 2. listopadu ve Zlíně. „Makedonie je taky silný soupeř, který nám navíc v minulém vzájemném zápase dal pořádný nářez. Budeme muset podat super výkon, abychom uspěli tak, jak si představujeme,“ říká levoruká spojka Gumáren Zubří.

V reprezentaci se objeví po dvouleté pauze, ovšem většina spoluhráčů mu nebude cizí. Kromě něj tam budou třeba i další tři ex-Zubřané – Jakub Hrstka, Miroslav Jurka a Michal Kasal. „Bývalé Zubřany samozřejmě znám, starší kluky v kádru taky. No a samozřejmě oba trenéry znám velmi dobře, vždyť s nimi jsem byl v reprezentaci vlastně od roku 2005, takže tam nebude žádný problém. Moc se na to těším,“ říká Tomáš Řezníček.

Zkušeného Řezníčka spolu s trojící ex-Zubřanů na reprezentační akci doplní ještě další borec ze současného kádru Gumáren – 18letý Stanislav Kašpárek. „Povolali jsme ho, aby jako talentovaný mládežnický reprezentant poznal herní koncept a atmosféru seniorského týmu,“ uvedl na adresu dvoumetrové levoruké spojky trenér českého týmu Jan Filip.

Tomáš Řezníček

Narozen: 14. března 1985

Výška: 192 cm

Post: pravá spojka

Střelecká ruka: levá

Reprezentace: 81 záp./161 gólů

Kluby: Zubří, Velenje, Celje (obě Slovinsko), Conversano (Itálie), Skopje (Makedonie), Granollers (Španělsko), Istres (Francie).

Autor: Marek Havran
banner2