Deník: Před plnou halou se hraje skvěle, chválí si Petr Šlachta

Zubří /ROZHOVOR/ – Společně se svým týmem si plnými doušky užívá skvělého vstupu Zubří do nové sezony, navíc sbírá i pořádné porce minut na výpomoci v prvoligové Kopřivnici. Hodně nabitý a zatím také úspěšný start do nového ročníku zažívá pivot Gumáren Zubří Petr Šlachta.

slachta

Dvoumetrový chasník, který umí zastat kus poctivé práce v útoku i v obraně, si zatím pochvaluje průběh sezony se „svým“ Zubřím výpomoc v sousední Kopřivnici. „Se Zubřím jsme odstartovali sezonu parádně a hlavně ať nám to vydrží. Spokojen jsem i v Kopřivnici, kde musím sbírat potřebné herní zkušenosti,“ říkal 21letý pivot Gumáren Zubří Petr Šlachta po sobotní demolici Lovosic (36:21), ke které přispěl dvěma góly.

Lovosice by asi dlouho vzpomínaly, kdy naposledy dostaly takovýto výprask. Čekali jste takto jednostranný zápas?

S takovým soupeřem určitě ne. Ale dnes nám vyšlo všechno, na co jsme sáhli. Pár šancí jsme sice nedali, ale jinak nám to chodilo přesně tak, jak jsme potřebovali. Hlavně v první půli se nám hodně dařilo v útoku, takže velká spokojenost.

Oproti některým minulým zápasům jsme tentokrát ani na chvíli nepolevili v koncentraci. Bylo to klíčem k úspěchu?

Upozorňovali jsme se na to a naštěstí jsme teď nepřipustili něco podobného jako v Hranicích nebo v Karviné, kde jsme vždy na chvíli vypadli ze hry a pak z toho byly jen problémy a komplikace.

Po jediné prohře sezony v Karviné jste to po zápase u videa schytali. Teď to určitě bude mnohem příjemnější kino, souhlasíte?

Bude to určitě příjemnější, ale už teď vím, že se určitě nějaké chyby najdou. Pan trenér toho podle mě najde dost. (Smích.) Ale samozřejmě se nám jde na videorozbor lépe než třeba po zmiňované Karviné.

Mohla právě porážka v Karviné být obratem k lepšímu?

Já si myslím, že ano. Ten zkažený zápas v Karviné nám vlastně moc pomohl. Vrátili jsme se na zem. Bereme to seriózně a naplno a nese to ovoce. Zatím to funguje. Začátek sezony je z naší strany dobrý, musíme makat, ať to vydrží.

Na Lovosice přišla letošní největší návštěva. Cítíte, že svými dobrými výkony lákáte fanoušky do ochozů?

Asi to má svůj vliv. Když se vyhrává a my navíc dáváme hodně branek, tak si fanoušci najdou cestu do haly. Jsme za to moc rádi. Před plnou halou se hraje super. Oproti třeba loňsku je to úplně jiné kafe. Je cítit pohoda a dobrá atmosféra, fanoušci jsou spokojenější a my samozřejmě taky. Jen ať nám to vydrží.

Kromě Zubří vypomáháte společně s Adamem Rečkem, Radomírem Válkem a Liborem Horutem v prvoligové Kopřivnici. Jak často se zapojujete do první ligy?

Zatím hrávám dost. Když to vychází se Zubřím a nekříží se termíny, hraji i za Kopřivnici. „Je to pro mě dobré, abych se vyhrál a získal co nejvíce zkušeností. Hraje se mi tam celkem dobře.

Kolik herních minut dostáváte v první lize?

Mám tam spoustu minut, jsem tam jediný pivot, takže si zahraju fakt hodně. Většinou to dělá kolem padesáti, pětapadesáti minut. Sednout si jdu asi jen při vyloučení. (Smích.)

Autor: Marek Havran