Deník: Po mistrovi zdolali házenkáři Zubří i vícemistra

Zubří – Poté, co ve třetím kole Zubřané doma zdolali mistrovskou Plzeň, si tentokrát ve víkendovém 5. kole nejvyšší soutěže podali k nedělnímu obědu i vicemistra z Hranic, kterému v jeho hale nasázeli pětatřicet branek.

Hranice – HC Gumárny Zubří 27:35 (10:18)

Úplně nové pořádky zatím nastolují v novém ročníku extraligy házenkáři Gumáren Zubří. Zatímco loni byli Valaši za otloukánky a museli se pomalu bát jet třeba i do Přerova, letos to je zatím úplně jiná písnička.

hranice

Kdo čekal vyrovnanou partii dvou velkých rivalů a kandidátů na první pětku, nedočkal by se ani do soudného dne. Zubřané, kteří v novém ročníku soutěže zatím jen jednou klopýtli (v Karviné) a jinak vyhráli všechno včetně zápasu s mistrovskou Plzní, v Hranicích od první minuty vedli a diktovali tempo zápasu.

Valaši vedli rychle 3:0, pak 5:2, a když vyhráli závěr první půle v poměru 9:2, šli do kabin s komfortním osmibrankovým náskokem.

„Zápas hodně ovlivnily výkony gólmanů. V první půli nám parádně zachytal Orság, což bylo pro vývoj důležité,“ řekl na svazovém webu trenér Gumáren Zubří Jiří Kekrt.

Ve druhé půli si i nadále drtivou většinu času zdržovali hosté minimálně pětibrankový náskok, který jen jednou sklouzl na čtyři a následně i tři branky, ale hned zase zpátky narostl na šest a pak i konečných osm gólů.

„Druhá půle byla sice ohledně brankářů opačná, když Pepa Kučerka domácím hodně pomáhal, ale i tak jsme celkově vyhráli zaslouženě,“ pravil po utkání kouč vítězů Jiří Kekrt. V táboře úřadujících vicemistrů se museli vyrovnat s pořádným výpraskem, na jaké Cement není vůbec zvyklý, natož ve své hale.

„Utekl nám první poločas, kdy jsme chytili osmigólovou ztrátu. Nedokázali jsme ubránit spojky a valily se na nás rychlé protiútoky po našich hrubých chybách,“ vypočetl domácí kouč Libor Hrabal hlavní nedostatky svého týmu. „Dostat pětatřicet gólů doma, na to se těžko vyhrává,“ dodal zklamaný domácí lodivod.

Zubří: Orság, Janků – Řezníček 9/1, Hrstka 6, Zahradníček 5, Reček 5, Kašpárek 3, Bechný 3, Šíra 2, Šustáček 1, Douda 1, Holiš, Šlachta, Dědek.

Nejvíce branek Hranic: Hastík 11, Magrla 4/2, Brož 3, Rachač 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 5/2 – 1/1. Vyloučení: 1:6. Diváci: 440.