Deník: Pivot Zubří Šlachta: Rozhodčí nám zápas neprohráli

Zubří – /ROZHOVOR/ „Nevyhrálo lepší družstvo. My jsme zahráli trochu pod své možnosti. Více nemám, co bych dodal.“ Takto stroze hodnotil víkendový nešťastně prohraný zápas v Lovosicích (28:29) zklamaný kouč házenkářů Gumáren Zubří Jiří Kekrt. Velmi podobně to viděl také přímo z palubovky pivot zuberského týmu Petr Šlachta. „Je to pro nás velké zklamání. Jsme přesvědčeni o tom, že jsme si alespoň ten bod za remízu zasloužili,“ říká 22letý házenkář Gumáren Petr Šlachta.

Celý zápas se to tahalo o každou branku, co tedy nakonec rozhodlo?

Bohužel v takto vyrovnaném zápase jsme udělali někde o jednu chybičku více a naopak Lovosice udělaly o jedinou chybu méně. Je to pro nás veliké zklamání. Jsem přesvědčen o tom, že minimálně bod jsme si za náš výkon zasloužili.

slachta

Zápas jsme měli solidně rozehraný, ještě zhruba v polovině druhé půle jste vedli o tři branky. Tam to chtělo udržet na třech brankách ještě o trochu déle, že?

Přesně tak. Pokud bychom to tříbrankové vedení udrželi déle, nebo dokonce ještě nevýšili, asi bychom do dotáhli alespoň k tomu bodu. Jenže jsme tam udělali pár chyb, domácí se rychle dotáhli a v závěru měli ten jediný gól navrch oni.

V závěru jste ještě měli dvacet vteřin na vyrovnání. Šlo s tím ještě něco dělat?

Možná to ještě šlo nějak uhrát, ale času už moc nebylo a domácí nás ubránili. Zbyl nám pak už jen závěrečný volný hod z velké dálky a na ten kýžený bod jsme bohužel nedosáhli. Jak už jsem říkal, alespoň ten bod jsme si podle mě zasloužili.

Měli jste pět vyloučených, zatímco domácí jen dva. Nabízí se otázka, zdali jste se necítili ukřivděni a jestli vás trochu nepřidusili pánové s píšťalkami …

Rozhodčí nám to určitě neprohráli. Prohráli jsme si to sami. K bodu jsme byli velmi blízko, o to více to mrzí.

Na podzim v Brně už jste téměř totožným způsobem i výsledkem prohráli. Vzpomněli jste si na to?

V Brně to bylo skutečně hodně podobné. Také jsme měli bod reálně nadosah a nakonec jsme tam prohráli taky o jediný gól. Musíme se z toho prostě oklepat a makat dále naplno. Snad nám ty body nebudou na konci základní části chybět.

Plzeň v klidu vyhrála ve Zlíně, vypadá to, že první místo po základní části už je asi ztracené, že?

Plzeň už má výrazný náskok. Ale co se týče druhé příčky máme stále všechno ve svých rukou. S papírově těžšími soupeři hrajeme doma, a to musíme zvládnout. Hned příští kolo doma s Frýdkem-Místkem musíme zabrat a splnit to, co potřebujeme. Ideální by samozřejmě bylo, kdybychom skončili po základní části druzí. To by bylo pro play off velmi důležité a velkým bonusem pro nás.

Autor: Marek Havran

banner2

You may also like...