Deník: Petr Šlachta odchází po sezóně do Maďarska!

Minimálně na rok se totiž v minulých dnech upsal již jistému účastníkovi nejvyšší maďarské soutěže týmu Dabas (50 km jižně od Budapešti – pozn. red.) i reprezentační talentovaný pivot Petr Šlachta. „Můj nový klub letos hraje druhou ligu, ale již v předstihu si zajistil postup mezi elitu,“ potvrdil 23letý odchovanec Zubří, který navíc finišuje se studiem vysoké školy v Ostravě.

„Teď mám hodně napilno, protože finišuji. Do konce dubna musím odevzdat diplomovou práci, před stěhováním do Maďarska bych rád stihl i odpromovat. Snad mi vše vyjde,“ přeje si Šlachta, nejlepší střelec Zubří po základní části extraligy.

Měl jste více nabídek?
Ano. Protože mi v Zubří končí smlouva, už na přelomu roku jsem měl na stole několik nabídek, dokonce už i od ledna. Kvůli škole a rozehrané sezoně jsem ale nic nechtěl uspěchat a díval se směrem až k další sezoně. Přístup a jednání Dabasu ale byly přímočaré, rychle jsme se domluvili a pak jsem už nic dalšího nehledal.

Kde na vás druholigový tým z Maďarska přišel?
Byli jsme tam s nároďákem na turnaji po Vánocích. Asi mě viděli a líbil jsem se jim. Ozvali se od podzimu mé nové hráčské agentuře Chamsport, shodou okolností také z Maďarska, a vše nabralo rychlý spád.

Co o novém klubu víte?
Moc toho není, popravdě se tím začnu hlouběji zabývat až po sezoně. Jen vím, že suverénně vyhráli druhou ligu a od nové sezony budou hrát nejvyšší soutěž. Staví nový tým a do kabiny nás přijde více nových hráčů. S nikým z trenérů jsem ale zatím nemluvil, přesně ani nevím, kdy se budu stěhovat. Každopádně je to pro mě velká výzva, stejně jako se naučit maďarsky. Naštěstí se zpočátku domluvím v kabině i anglicky. Více ale opravdu neřeším a nyní se soustředím na výkony a výsledky v Zubří.

Váš postup do čtvrtfinále přes Frýdek-Místek byl snadný. Souhlasíte?
Až tak úplně ne, protože jsme byli pod tlakem dost nervózní a všechny zápasy jsme rozhodli až v závěrech. Asi jsme měli více sil a širší kádr. Celkově nám ve spolupráci s brankáři fungovala lépe obrana. Po víkendu je psychický balvan definitivně pryč. (smích)

Po dvou výpadcích s Karvinou konečně postup. Oslavili jste to pořádně?
Vzhledem k posledním ročníkům menší oslava byla zasloužená. Popravdě ani nevím, jaká byla, protože já nyní ve volném čase pracuji hlavně na diplomce, musím ji mít hotovou do konce dubna.

V semifinále vás čeká Dukla Praha. Je to dobrá varianta?
Už není z čeho vybírat, všechny týmy jsou vyrovnané. Výhodou ale je, že začneme doma a případný rozhodující zápas se bude hrát také u nás.

Jak získat skalp Dukly?
Hlavně nedělat zbytečné chyby a neztrácet balony. Soupeř těží z výborné obrany a brejků. Když jim zabráníme, máme šanci uspět. Osobně se mi na její agresivní obranu hraje dobře, ale mezi mé oblíbené soupeře nepatří! (úsměv)

Kdo je favoritem?
Vyloženě není nikdo. Porazili nás sice dvakrát, ale play-off je úplně jiná soutěž, navíc výhodou začátku pro nás. Bude záležet na aktuální formě a jak se kdo vyspí. Popravdě více v klidu můžeme být my, neboť čtvrtfinálové prokletí jsme zlomili.

Už pilujete formu na semifinále?
Program pro zbytek týdne ještě neznám, ale zatím probíhá spíše rekondice. Nikdo totiž nemůže očekávat, že se další série odehraje jen na tři utkání, očekávám vyrovnaný a dlouhý souboj s vítězným koncem pro nás.

Cítíte tedy, že letos je medaile opravdu blízko?
Rozhodně! Šance je velká, stejně jako dotáhnout sezonu třeba až k titulu. Máme kvalitní tým, široký kádr a zdravotní problémy se nám zatím vyhýbají. (klepe na dřevo) Navíc se mi zdá, že letos hrajeme víc týmově než v uplynulých dvou sezonách, kdy vše stálo jen na Řezníčkovi. Více vycházíme z obrany, sázíme na týmové pojetí. Síly jsou lépe rozložené, cítím větší šanci na úspěch než v minulých letech!

Se 115 góly jste se stal nejlepším střelcem Zubří po základní části, i nyní s 16 góly patříte v play-off k nejlepším. Musel jste za to něco donést klukům do kabiny?
Oni ani já po klucích nic nechtěli. (smích) Pivot je ale vždy závislý na přihrávkách od kluků, proto z velké části za tento výsledek vděčím jim. Každopádně 115 gólů za sezonu je mým osobákem mezi muži. (úsměv)

Petrovi za působení v našem klubu děkujeme a přejeme hodně štěstí v jeho novém působišti!

Zdroj: http://valassky.denik.cz/ostatni_region/madarska-klobasa-zachutnala-i-slachtovi-odchazi-do-dabasu-20170406.html