Deník: Orság si připadal jako magnet

Zubří – Brankář házenkářů Zubří Petr Orság předvedl v extraligovém utkání v Plzni, kde Zubří vyhrálo 28:25, neuvěřitelný výkon. Přišel na palubovku v 18. minutě za Milana Malinu a v brance zůstal až do konce. Podílel se skvělým výkonem, kdy za druhý poločas inkasoval pouze šest branek, na famózním obratu valašského týmu. Ten vyhrál druhý poločas 15:6.

Brankář extraligového Zubří Petr Orság.

Brankář extraligového Zubří Petr Orság.Autor: DENÍK/Marek Havran

„Připadal jsem si ve druhém poločase jako magnet. Marně vzpomínám, kdy se mi tak dařilo, že bych toho tolik chytil nebo že by se soupeř do mne trefoval. Přitahoval jsem všechny míče a neskutečně se mi dařilo. Bylo to podobné jako loni doma s Plzní. Taky jsme jim snad za druhý poločas povolili jenom šest gólů a porazili jsme je,“ vrací se k husarskému kousku v brance v zápase v Plzni Petr Orság.

Co přinese jeho výkon do kabiny na přilepšenou? „Kluci ještě s ničím nepřišli a možná ani nepřijdou. Co vím ale určitě, tak že zaplatím za rozhovor pro každé médium, jak si nyní povídám s vámi,“ směje se dobře naladěný brankář Zubří.

Zubří vyhrálo posedmé v řadě. Úspěch v hale mistra se obrovsky cení. „Kluci skvěle bránili. Konečně nám začíná fungovat i obrana,“ pochvaluje si Orság. Zubří dostávalo hodně branek, ale i defenziva jde nahoru.

„Zkoušeli jsme při fungování obrany útočnější systém 5/1, ale neměli jsme to zaběhnuté. Nedělali jsme systémové chyby, ale spíše individuální. Chodili na nás hráči sami, dostávali jsme laciné góly z proskoků. Teď si to sedá. Nedá se říct, že jsme se nastartovali, ale současná série je zapříčiněna tím, že se stále více sehráváme pod novým trenérem Titkovem. Ten má na rozdíl do svého předchůdce Kekrta jednu velkou výhodu. S několika kluky z našeho současného týmu v Zubří hrával a panuje zde vzájemný respekt,“ popisuje dobrou pohodu v týmu Petr Orság.

Ten sám vychází v boji o post prvního brankáře velmi dobře se svým kamarádem Milanem Malinou. „Byl jsem v týmu s Milanem, jak odcházel po mistrovské sezoně do zahraničí. On je pořád stejný, jako když šel ven. My jsme kamarádi a náš vztah je naprosto bezproblémový,“ popisuje Orság vztahy v zuberském brankovišti.

Nejen v Zubří, ale v celé extralize se blíží pravidelná dlouhá přestávka na přelomu starého a nového roku. „Hrajeme ještě dost zápasů. Budeme se chtít udržet vysoko v tabulce. Na Vánoce se každoročně těšíme. Po Novém roce vyléčíme šrámy a budeme poctivě makat v zimní přípravě, abychom se dobře připravili na konec základní části a pak dobrá forma gradovala v play-off,“ říká na závěr Petr Orság.

MARTIN NĚMEC
Zdroj: http://valassky.denik.cz/ostatni_region/orsag-si-pripadal-jako-magnet-20151119.html