Deník: Noční můra naplněna. Los evropského poháru házenkářům Zubří nepřál

Noční můra se stala skutečností. Středeční los třetího kola Evropského poháru extraligové házenkáře Robe Zubří nešetřil. Ve třetím kole jim přiřkl FH Hafnafjordur, aktuálně šestý tým až z daleké islandské ligy.

Zda a v jaké podobě se případné pohárové dvojutkání odehraje, zůstává však otázkou. V současné době se totiž musí všichni příchozí na Island podrobit dvěma testům na koronavirus, mezi kterými musí být pětidenní mezera, kterou tráví v karanténě. Zahraniční testy země neuznává.

„Už samotné pondělní rozdělení do košů pro nás znamenalo určité obavy, že můžeme dostat soupeře se špatnou dopravní dostupností. To se bohužel nakonec i potvrdilo. Cesta na Island byla jednou z nejhorších variant,“ přiznal po losu manažer zuberského klubu Michal Balhárek.

Zubřané, kteří postoupili do třetího kola Evropského poháru bez boje poté, co jejich předešlý soupeř odstoupil, měli v osudí celkem osm týmů. Kromě pražské Dukly a slovenské Považské Bystrice, mohli narazit i na ruský HC Neva SPb, norský Drammen HK, lucemburský HC Berchem, estonský HC Tallinn, finský Cocks nebo právě islandský FH Hafnafjordur. Nakonec jim los přisoudil soka z takřka 3000kilometrů vzdáleného ostrova.

„Je to velmi zkušené družstvo, které v pohárech startuje pravidelně. Je to zatím hodně čerstvé, ale musíme vyvinout maximální úsilí pro zajištění vzájemné konfrontace. Musíme zjistit epidemiologickou situaci v zemi, zajistit dopravu. Bude to teď trošku hektické,“ uvedl Balhárek s tím, že moc času nezbývá. Třetí kolo Evropského poháru je totiž naplánováno už na 12. nebo 13. prosince, odveta by měla následovat o týden později. Začít by se mělo na hřišti soupeře.

Čerstvou zkušenost s islandskou házenou má trenér zuberského celku Michal Tonar. Před rokem ještě s týmem Plzně vyřadil v prvním kole Poháru EHF jiný islandský tým Haukar. Tehdy zvítězili svěřenci Tonara v obou zápasech.

„Oba týmy působí na Islandu ve stejném městě. Třeba budeme stejně úspěšní jako Plzeň a i my přes tohoto nepříjemného soupeře postoupíme,“ přeje si manažer klubu Balhárek.

Hafnafjordur má v islandské lize odehrány čtyři zápasy, dvakrát se radoval z vítězství, dvakrát prohrál. Poslední soutěžní utkání odehráli před skoro dvěma měsíci. V posledních třech sezonách nastupovali do Poháru EHF, kde nedošli dál, než do třetího kola. V roce 2017 se střetli mimo jiné s pražskou Duklou, kterou porazili v obou zápasech. Kromě německého brankáře, tvoří tým Hafnafjorduru jen rodilí Islanďané.

Autor: David Janošek