Deník: Mladý střelec Janíček: Závěr byl zbytečně dramatický

Rožnov pod Radhoštěm – Nejpovedenější extraligový výkon má za sebou zuberská spojka Martin Janíček. Na sobotní výhře proti Brnu (29:23) se 18letý házenkář podílel hned pěti brankami. „Dostal jsem víc prostoru než obvykle, ale pořád mám co zlepšovat,“ říká mladý házenkář, který házenkářsky vyrůstal ve Velkém Meziříčí. „Taťka byl trenér, takže mě na házenou brával s sebou. Do Zubří jsem pak přišel před pěti lety a jsem tady spokojený,“ dodává Janíček.

Poprvé v sezóně vám vyšel vstup do zápasu, čím to bylo?

V prvním poločase jsme si zakládali hlavně na dobré obraně, od které se odvíjelo všechno ostatní. Díky ní nám v útoku padaly snazší góly. Ale potom ve druhé půli jsme měli zase výpadek. Podobně jako na Dukle, kde nám nevyšel první poločas, tak i dnes jsme měli hluché místo, což je špatně.

Vy osobně jste ale zažil nejlepší zápas za Zubří. Souhlasíte?

V extralize asi určitě. Dostal jsem dnes i víc prostoru než obvykle. Ale pořád tam mám chyby v obraně. Na tom ještě musím zapracovat.

Ale v útoku se vám dařilo. Vyhovovala vám brněnská obrana?

Jo, mám raději takovou obranu, kde můžu hrát jeden na jednoho. A dneska tam takové typy hráčů byly. Navíc tady bylo perfektní publikum, a to ještě nejsme ani v naší hale, kde bývá fanoušků mnohem víc.

V čem se ještě liší rožnovská hala od zuberské?

Je to tady dost specifické, třeba i tou tribunou, která je nahoře. Kromě publika jsou tu úplně jiné prostory. Je tady hrozná ozvěna, na kterou nejsme zvyklí. Přijde mi to tady i dost tmavé, ale každý hráč to má jinak. Mně se každopádně hraje líp v Zubří.

I přes jiné prostředí vám ale vstup do sezóny vyšel. Vyhráli jste čtyři zápasy z pěti.

Ale nebyly to žádné přesvědčivé výhry. V Kopřivnici z poslední sedmičky, v Jičíně taky o gól. I dnes byl ten závěr zbytečně dramatický. Měli jsme zápas ve svých rukách a najednou jsme začali dělat chyby. Soupeř stahoval gól po gólu a už z toho mohlo být pomalu drama. Což nakonec tak trochu i bylo.

Příští zápas v Hranicích odehrajete netradičně ve čtvrtek, navíc v televizním přenosu. Nebudete před kamerou nervózní?

Bude to můj asi teprve druhý zápas před televizí (úsměv). Ale neberu to tak, je mi to celkem jedno. Možná ze začátku bude trochu nervozita, ale myslím, že to rychle odbourám. Každopádně zápas musíme zvládnout za jakýchkoliv podmínek.