Deník: Medailový sen se rozplynul. Zubří vypadlo s Karvinou

Házenkáři Gumáren Zubří prohráli sobotní třetí zápas čtvrtfinále play-off v Karviné 29:31 a celou sérii tak ztratili 0:3 na zápasy. Cesta týmu, který skončil po základní části druhý a byl oprávněně pasován společně s Plzní do role největšího favorita na titul, tak skončila nesrovnatelně dříve, než si v klubu představovali.

Karviná – Zubří 31:29 (16:14) Konečný stav série: 3:0

Karvinští hráči nastupovali do zápasu se dvěma výhrami v kapse a tudíž s vědomím, že další jim už zaručí překvapivý postup. „To nás ale spíš svazovalo, protože domácí prostředí nám velelo vyhrát. Není lehké udělat ten poslední krok, je to naopak obtížné a dnešní zápas to potvrdil,“ podotkl trenér Karviné Jaroslav Hudeček. V první půli Zubřané v „zápase naděje“ byli vesměs pozadu, v jednu chvíli dokonce o pět branek (14:9), nakonec to ještě Valaši zachránili a v půlce prohrávali jen o dva góly. I po obrátce se Zubří drželo v kontaktu a v jednu chvíli dokonce šli hosté do vedení (46. – 22:23 a pak ještě 24:25).

Závěr byl hodně vyrovnaný, ale Karviná si přeci jen držela dvoubrankové vedení, které si pak udržela až do posledního hvizdu. Pro ambiciózní tým Zubří to bohužel byl poslední hvizd sezony (pokud tedy nepočítáme jen těžko pochopitelné boje o 5. – 8. místo, které teď nyní Zubří čekají). Zubřané byli po celý zápas ve hře o vítězství, ale v závěru je prostě Karviná přetlačila. „Myslím, že právě v tom závěru se utkání zlomilo. Celý zápas byl bojovný a dramatický, oba celky se přetahovaly o vedení. Dokázali jsme smazat domácí náskok a v posledních deseti minutách sami šli do vedení. Tam jsme ale neproměnili vyložené šance a Karviná nakonec otočila,“ zalitoval zuberský trenér Jiří Kekrt závěrečných momentů zápasu. Cesta týmu, který byl pasován do role největšího soka úřadujícího mistra Plzně, tak skončila cesta play-o ff už po třech zápasech. Nyní se Zubří bude muset namotivovat na boje o 5. – 8. místo s celky, které také vypadly už ve čtvrtfinále v sériích na dva zápasy, přičemž první se vždy hraje na půdě hůře postaveného celku po základní části. Zubří se utká s Frýdkem-Místkem (první zápas se hraje ve Frýdku-Místku) a Dukla Praha s Hranicemi (první zápas se hraje v Hranicích).

Naopak Karviná, která si play-o ff pojistila až v posledním kole základní části, mohla na své palubovce slavit postup do semifinále a kouč Jaroslav Hudeček tak mohl s úlevou bilancovat sérii. „V tom prvním zápase jsme doslova vstali z mrtvých a sedmičky už byly vabank. Druhý a třetí zápas nám vyšly. Upřímně říkám, že jsem před začátkem série nečekal, že bychom mohli vyhrát 3:0, doufali jsme v jeden vyhraný zápas v Zubří, ale samozřejmě se nezlobíme,“ zasmál se lodivod Karviné.

Zubří: Pšenica, Orság – Šlachta 2/1, Hanus, Horut 1, Bechný 4, Šustáček 1, Hrstka 3, Václav 1, Řezníček 4, Šíra, Kašpárek 5. Karviná: Lefan 1, Schams – Monczka 5, Osmola, Chudoba 8, S. Mlotek 3, Jan Užek 2, Gelnar, T. Mlotek, Frančík 3, Ivkovič 4/2, Pindej 1, Paululik 1, Veřmiřovský. Rozhodčí: Točík, Zych. Sedmimetrové hody: 2/2:2/1. Vyloučení: 5:8. Diváci: 1 250. Sled: 2:3, 6:6, 9:7, 14:9, 14:14, 18:16, 18:18, 22:23, 24:25, 28:25, 29:27.
Více na: http://valassky.denik.cz/ostatni_region/medailovy-sen-se-rozplynul-zubri-vypadlo-s-karvinou-20150405.html