Deník: Martin Hrstka po derby: Měli jsme vést o deset a byl by klid

Zubří – /ROZHOVOR/ Po měsíční pauze zaviněné zraněním nosu se tvůrce hry Gumáren Zubří Martin Hrstka vrátil do extraligového kolotoče a hned přispěl pěti góly k vítězství v derby nad rivalem ze Zlína. Těsně po utkání však Hrstka věděl, že až příliš vyostřené utkání, které mimo jiné odnesla zraněním kolena domácí snajpr Řezníček, nemuselo vůbec do takové fáze dospět.

kosta

„Byl to důsledek toho, že jsme nezvládli začátek. Kdybychom zvládli prvních patnáct, dvacet minut tak, jak umíme, nebylo by co řešit a žádné přiostřování by nebylo. Nebylo by ani zranění Tomáše Řezníčka,“ vykládal po vítězném utkání 29letý Martin Hrstka.

Každý asi čekal, že s předposledním Zlínem vyhrajete o více než šest branek. Vlastně byli hosté po celý zápas na dostřel. Kde hledat příčiny?

Asi to mělo být o víc, ale my jsme tentokrát nebyli v obraně agresivní a to se táhlo po celý zápas. Když hrajeme svou standardní hru, tak to soupeř často brzy vzdá. Třeba vedeme o šest, sedm branek, ještě trochu navýšíme a soupeř to vzdá. To se dnes bohužel nestalo.

Mohlo hrát roli i to, že „Zubřan“ Jičí Mičola své svěřence na vás dobře připravil?

Možná částečně ano, ale hlavní podíl přičítám nám hráčům. Krátce před poločasem jsme vedli 17:10, mohli jsme udělat poslední krok a utéct třeba na deset a bylo by po nich. Jenže my jsme hloupě udělali dvě chyby, oni se dostali na čtyři, pět gólů a pak už se to tahalo celý zápas. Je to škoda., mohlo to být celé mnohem klidnější.

Klidnější to ale postupem času rozhodně nebylo, naopak. Bylo hodně vyloučených, požduchování, menších i větších šarvátek. Bylo to mezi hráči opravdu tak vyhecované?

Bylo to prostě derby. Hodně kluků hrálo tady v Zubří, i to hrálo roli. Ale stejně si stojím za tím, že jsme si za to mohli sami jako tým. Kdybychom byli agresivnější, tak by takhle vyrovnaně po celý zápas s námi nemohl Zlín hrát. Všechno, co se dělo hlavně ve druhé půli, je důsledek toho, že jsme nezvládli to odskočení třeba na deset gólů. To by pak žádné vyostřování v zápase nebylo a v poklidu by se to dohrálo.

A nedošlo by třeba ani na zranění Tomáše Řezníčka…

To byla určitě situace na červenou kartu, tam dle mě není co řešit. Dvojku sice faulující hráč dostal, ale tohle bylo na červenou.

Autor: Marek Havran