Deník: Lukáš Václav: Možná je dobře, že budíček přišel už teď

Zubří – /ROZHOVOR/ První domácí porážku sezony museli strávit házenkáři Gumáren Zubří. Ve středečním utkání semifinále Českého poháru v dramatickém závěru prohráli o jedinou branku se sousedními Hranicemi (29:30) a finále si tak nezahrají. „Udělali jsme strašné množství chyb, které normálně vůbec neděláme. S takovým výkonem jsme nemohli uspět. Musíme na to rychle zapomenout a už se soustředit jen na sobotní domácí zápas extraligy s Brnem,“ pravil po první domácí porážce sezony 21letý Lukáš Václav, jenž hrál ostrý zápas po dvou měsících od svého lednového zranění palce, které si přivodil v juniorské reprezentaci.

zubri-lukas-vaclav-011214_denik-605


Před dvěma měsíci jste doma Hranice přehráli rozdílem třídy. Co se tentokrát stalo, že to bylo o tolik jiné?

Sám nevím, co se vlastně stalo.Udělali jsme v zápase jaksi mnoho zbytečných a jednoduchých chyb, hodně míčů nám utíkalo přes prsty. Přišlo mi, že do byl takový ten typický zápas blbec.

V čem byl asi největší problém?

Bylo toho více, ale hlavně jsme dostávali strašně moc gólů z velké dálky. Přestože jsme se upozorňovali na to, že musíme eliminovat střelbu z dálky od Rachače, i tak nám dal strašně moc gólů a skoro všechny ze dvanácti, třinácti metrů.

Zdálo se, že má soupeř větší chuť a vůli vyhrát. Bylo to tak i na hřišti?

Asi nám to chtěli vrátit a hlavně se jim podařilo v zápase to, že jsme se vůbec nedostali do našeho tempa. Neměli jsme snad ani jeden pořádný rychlý protiútok. A když se k tomu přidalo to, že nám zrovna moc nešla obrana, tak jsme vlastně ani nemohli chtít, abychom se mohli opírat o rychlé brejky. Byl to špatný zápas se vším všudy.

Hranicím navíc chyběl i matador Josef Kučerka v brance …

Možná i to Hranicím taky trošku pomohlo, že nechytal Pepa. Mužstvo se ještě více semklo, naopak my jsme se trápili.

Zápas a hlavně jeho koncovka byl hodně vypjatý. Je to tím, že hodně hráčů nedávno různě pendlovalo mezi oběma kluby?

Trochu určitě ano. S Hranicemi je to vždycky o něco vypjatější. V obou týmech jsou kluci, co před tím hráli v tom druhém. Jsou to naši blízcí protihráči, rivalita je o něco větší, než s jinými týmy.

Je to první domácí porážka v celé sezoně. Není to třeba i dobrý budíček před blížícím se play off?

Možná je to i trochu dobře, že se to stalo teď. Musíme se nad tím nějak pozastavit a podívat se, kde se musíme příště výrazně zlepšit. Takhle bychom toho moc neuhráli. Obzvláště doma se musí hrát jinak a nemůžeme dostávat třicet gólů. Doma se prostě musí vyhrávat.

V sobotu hostíte v 20. kole extraligy Brno. Připouštíte si, že případná porážky by znamenala výrazné komplikace a třeba i pokles na čtvrté či nižší místo?

Vzhledem k tomu, jak moc je tabulka vyrovnaná, může každý bod hrát roli. Pokud chceme myslet na druhé místo, tak už nesmíme zaváhat a zbylá tři utkání vyhrát. Pro play off je samozřejmě druhé místo pro nás nejlepší. Hranice musíme hodit za hlavu a všechny síly vrhnout na zápas s Brnem. U nich jsme prohráli o jediný gól, chceme jim to určitě vrátit.

Autor: Marek Havran

banner2

You may also like...