Deník: Lékaře neposlechl a stejně šel hrát. Chtěl jsem pomoci, vysvětloval Kašpárek

Zubří /ROZHOVOR/ – Před dvěma týdny ve šlágru v Plzni mu jeden z protivníků „sekyrou“ přes ruce vykloubil prsty na střelecké ruce, lékař mu radil ať určitě nehraje zápasy. Jenže zuberskému házenkáři Stanislavu Kašpárkovi se taková rada zrovna moc nehodila do krámu.hazena-zubri-kasparek-2014_galerie-980

„Už tak nám chybí dost hráčů, a tak jsem chtěl jsem v důležitých zápasech před pauzou týmu pomoci, proto jsem nedal na radu doktora a šel hrát. Jsem rád, že jsme poslední zápas před Vánoci zvládli,“ říkal po vyhraném sobotním utkání s Hranicemi (30:23) 18letý levoruký střelec Stanislav Kašpárek, autor šesti branek vítězného Zubří.

Poslední zápas před přestávkou jsme zvládli perfektně. Asi jste hlavně chtěli odčinit Litovel, že ?

Je to tak. Dlužili jsme to sami sobě a hlavně všem fanouškům. Chtěli jsme odčinit ten krach z Litovle a jsme rádi, že se nám to podařilo. Už jsme výhru strašně moc potřebovali a jsme rádi, že se to zvládlo. Je pro nás moc důležité, že jsme poslední zápas před Vánoci zvládli. Přes přestávku budeme na druhém místě, to jsme chtěli.

Jaký byl týden před zápasem, bylo dusno po porážce v Litovli?

Ani ne. Celkem v klidu jsme si vyříkali, co se v tom zápase stalo. Měli jsme v týdnu před zápasem jen tři tréninky, takže to bylo spíše takové volnější. Vypadá to, že se to vyplatilo.

I díky výhře Zlína nad Brnem přezimujete druzí těsně za Plzní. Je tohle i váš cíl pro základní část – být v první dvojce?

Chceme být co nejvýše po základní části, pokud možno být nejhůře druzí a mít tak dobré postavení pro play off. Začínali bychom čtvrtfinále i semifinále doma, to je moc důležité.

Tým je teď hodně decimován zdravotními problémy, mezi zraněnými jste i vy. O co jde přesně?

Mám zlomené dva klouby na odhodové ruce. Přihodilo se mi to v Plzni, kde mi soupeř dal sekyru přes prsty. Pak už to bylo celkem slušné, ale teď s Hranicemi se mi to zase obnovilo.

Dá se s vůbec takovým zraněním hrát házená ?

No, nemělo by se s tím hrát. Lékař mi říkal, že bych s tím hrát určitě neměl a že jsem blázen, jestli půjdu hrát. Jenže já jsem chtěl klukům pomoci. Máme teď pár zraněných, na pravé spojce nám chybí Tomáš Řezníček, tak jsem chtěl každopádně týmu pomoci. Jsem rád, že jsme i v těžké situaci zápas s Hranicemi zvládli.

Jak moc limituje takové zranění na odhodové ruce?

Hraje se s tím mnohem hůře, než normálně. Nemůžu dát takovou ránu a hlavně se nedá míč nedá tak dobře umístit. Teď by to chtělo asi co nejdelší klid.

Jenomže za dva týdny už je sraz juniorské reprezentace. Stihnete ho?

Uvidíme. Mám jít s rukou zase k lékaři, tak uvidíme, co mi řekne. Snad si to zranění odpočine přes Vánoce co nejvíce a budu v lednu připraven.

Jak dlouho se takové zranění hojí v ideálním případě?

Když se mi to stalo před dvěma týdny v Plzni, tak doktor říkal, že by to mělo trvat kolem dvou, tří týdnů, což je jeď. Jenže já mezitím trénoval i hrál zápasy, navíc jsem si to teď na konci zápasu s Hranicemi zase obnovil, tak to asi ještě nějakou dobu bude trvat.

Autor: Marek Havran