Deník: Kekrt: Kontumace a výhra pro nás. Hudeček: Není co řešit, naše vítězství!

Zubří – Hráli druhý zápas čtvrtfinálové série, a přesto stále nevěděli, jak vlastně dopadl ten první. V takové situaci nastupovali házenkáři Gumáren Zubří a Karviné do nedělního druhého dílu čtvrtfinálové bitvy, který nakonec vyhrála Karviná o pět branek (30:25). Sobotní první duel sice na hřišti vyhrála Karviná po sedmimetrových hodech, ale o výsledku tohoto zápasu se bude rozhodovat až v týdnu po zápase u zeleného stolu. Zubří – Karviná.a O co vlastně v Zubří šlo a co je jablkem sváru? První duel vyhrála Karviná po sedmimetrových hodech. Zápas byl ukončen, stav 1:0 pro Karvinou.

IMG_3049_mala

Pár hodin po zápase ovšem svaz házené nařídil opakování sedmimetrového rozstřelu, který byl údajně neregulérní. Rozstřel se měl opakovat před nedělním druhým zápasem. Hosté však k opakovaným sedmičkám odmítli nastoupit, protože jsou přesvědčeni, že by měl platit výsledek dosažený v sobotu. Konkrétně šlo o to, že hráč Karviné Ivkovič střílel v sedmičkovém dramatu ve druhé sérii vícekrát po sobě, což není povoleno. A zde přichází rozpor, který oba kluby rozdělil a oba tábory to vidí úplně jinak. Karviná se cítí, jako vítěz a nic jiného ani nebere. „Z mého pohledu jsme neporušili nic a sedmičky byly z naší strany v pořádku. Jestli někdo pochybil, tak rozhodčí a delegát. Z právního hlediska nám bylo řečeno, že není možné odemknout skříňku, která byla uzamčena. Dle mě jsme první zápas vyhráli,“ tlumočil stanovisko Baníku Karviná trenér týmu Jaroslav Hudeček. Zcela opačný názor měl domácí lodivod Jiří Kekrt. Ten nemohl za nic na světě pochopit, jak mohl jeho tým prohrát zápas, ve kterém byla porušena pravidla.

„Je nějaký psaný zákon, pro házenkáře to je soutěžní řád 2014 – 2015. Tam je psáno, že na sedmičky má jít pět různých hráčů a ne, že to všechno střílí jeden hráč. Fakt, že Karvinští v neděli ráno odmítli střílet sedmičky znovu, je důvodem ke kontumaci a naší výhře,“ měl jasno ve zmatcích se sobotním duelem Jiří Kekrt. Po zmatečném a zcela bezprecedentním sobotním utkání nedělní druhý zápas vyhrála Karviná 30:25, stav série po dvou zápasech ale ještě pár dní znám nebude. „Případem se bude ve čtvrtek 2. dubna zabývat Soutěžní komise Českého svazu házené a rozhodne po prostudování všech materiálů o dalším postupu,“ uvedl v prohlášení ředitel extraligy Stanislav Svoboda.

Pořádně zmatení byli v neděli před obědem především samotní hráči obou týmů. „Šli jsme se rozcvičit tak, že budou opakované sedmičky. Pak za námi přišli, že Karviná na opakované sedmičky nepřistoupí. Tak jsme se šli normálně připravit na zápas, rozcvičení, rozběhání a zápas. Bohužel ten zápas nedopadl pro nás vůbec dobře,“ litoval nedělní porážky křídelník Gumáren Jakub Douda. On i jeho spoluhráči si nepřipouštěli zmatky a chaos kolem sobotního výsledku, ale i tak se to zřejmě na jejich nedělním výkonu projevilo. „Chtěli jsme hodit všechno za hlavu a jít do toho naplno. Bohužel Karviná do toho v neděli šla dravěji, více bojovala a tím nás podle mě přehráli,“ uvědomoval si s šesti góly nejlepší střelec Zubří v nedělním duelu. Podle něj je naprosto jasné, u koho v případu osudného sedmimetrového rozstřelu hledat chybu. „Přijde mi, že by ty věci kolem sedmiček určitě měl vědět delegát. Podle mě je tam přesně od toho, aby toto věděl a hlídal si to. Na druhou stranu si ale za to Karviná může i sama. Kdyby tam Ivkoviče neposílala vícekrát za sebou, třeba už by teď vedla 2:0 regulérně a měla by větší klid. Takhle si budeme muset všichni počkat,“ přemítá nad bezprecedentní situací Jakub Douda.

Autor: Marek Havran