Deník: Házenkáři Zubří jsou po domácích výhrách krůček od sefmifinále

Potvrdili roli favorita, doma dvakrát vyhráli a jsou již krůček od přímých bojů o medaile. Extraligovým házenkářům Zubří ve čtvrtfinálové sérii s Frýdkem-Místkem hrané na tři vítězství chybí poslední krůček, který mohou udělat již v sobotu ve Slezsku.

„Rozhodnuto ještě zdaleka není, ale nic jiného než postup nebereme,“ potvrdil po víkendovém dvojzápase trenér Robe Andrej Titkov.

„Něco už máme za sebou a věděli jsme, že v play-off hlavně první kolo lehké zápasy nenabízí, což se potvrdilo.
Zatímco v prvním duelu se domácí trápili po změně stran, ve včerejším to byla první půle.

„V této části hry jsme byli nervózní, nepřesní v koncovce. Umožnili jsme soupeři přecházet do rychlého útoku a změnit obraz hry. Spoustu minut jsme odehráli v oslabení, ztratili jsme tempo,“ zvedl varovně prst kouč Robe.

I tak podle Titkova jeho tým uspěl zaslouženě.

„Především vzhledem k šíři kádru a kvalitě. I přese všechno jsme byli v obraně lepší a udělali méně chyb než soupeř,“ zhodnotil zkušený trenér, jenž ale úplně spokojen nebyl.

„Kluci udělali dost technických chyb, hlavně v neděli. To se nesmí stávat. Musíme zpřesnit hru.“

Valaši tak navázali na úspěšnou jarní část, která jim pomohla k suverénnímu ovládnutí základní části.

„Navázali jsme na to. Základem úspěchu je týmový výkon, ve kterém občas někde zaperlí. Tak to má být,“ mne si ruce Titkov, jehož tým ustál víkend i zdravotně.

„Nějaké šrámy tam jsou, ale to k play-off patří. Škoda jen, že nepřišlo více diváků. Pěkné počasí asi nyní bylo náš velký konkurent,“ pousmál se.

Přestože by celou sérii nejraději ukončil již v sobotu, zůstává nohama pevně na zemi.

„Jakákoliv prognóza je ošidná. Načasování formy v play-off je jedna z nejtěžších úloh trenéra. Víme, jak na tom jsme, jen to prodat. Uděláme vše, abychom co nejdříve slavili postup,“ slíbil.

V případě postupu na Zubří bude v semifinále čekat vítěz třaskavé série Plzeň – Dukla, repríza loňského finále.

„Nejtěsnější výhry domácích potvrzují vyrovnanost, je zde stejná rivalita jako u nás s Karvinou. Určitě se na utkání tento týden zpětně podívám, hlavně jako fanoušek,“ pousmál se Andrej Titkov.

Výsledky: Sobota: HC ROBE ZUBŘÍ – FRÝDEK-MÍSTEK 28:23 (15:10)

Zubří: Malina, Orság – Hrstka 12/7, Douda 4, Klíma 4, Šustáček 3, Zeman 2, Holiš 2, Pich 1, Přikryl, Dokoupil, Padalík, Říha, Polášek, Menšík.

Nejvíce branek Frýdek-Místek: Kocich 7/6, Petrovský 6, Gřešek 3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 7/7 – 7/6. Vyloučení: 6:9 (ČK: Douda – Zub.). Diváci: 983.

Neděle: HC ROBE ZUBŘÍ – FRÝDEK-MÍSTEK 30:25 (12:14).

Nejvíce branek: Klíma 8, Pich 6, Janíček 3/2, Šustáček 3, Přikryl 3 – Petrovský 9, Kocich 5/2. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček.

Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2. Vyloučení: 6:6 (ČK Vacula). Diváci: 1034. Stav série: 2:0.

DALŠÍ VÝSLEDKY – čtvrtfinále play-off: Lovosice – Kopřivnice 31:28 (12:9) a 30:25 (16:14),

stav série: 2:0, Plzeň – HC Dukla Praha 22:21 (11:11) a 24:23 (14:14), stav série: 2:0, Karviná – Jičín 29:19 (13:11) a 28:26 (12:11), stav série: 2:0.

zdroj: https://valassky.denik.cz/ostatni_region/hazenkari-zubri-jsou-po-domacich-vyhrach-krucek-od-sefmifinale-20180415.html

foto: Vlastislav Navrátil