Deník: Generálka na pohár: Zubří doma Zlínu málem nasázelo padesátku!

Zubří – Generálka na blížící se čtvrtfinálové utkání Českého poháru, které se bude hrát v neděli 1. února od 10.30 hodin ve Zlíně, vyšla výrazně lépe házenkářům Zubří. Borci Gumáren v sobotním přípravném utkání na domácí palubovce málem soupeři nasázeli padesátku a vyhráli drtivě 48:28. Házenkáři Zubří vs. Zlín. Ilustrační fotoAutor: DENÍK/Marek HavranV dalším přípravném duelu v neděli v podvečer Gumárny porazily i Frýdek-Místek.

Zatímco hosté vedení ex-zuberským koučem Jiřím Mičolou přijeli k zápasu až na gólmana Mahuška v kompletní sestavě, domácím chybělo hned několik hráčů základní sestavy (Šustáček, Zahradníček, Douda, Václav, Bechný). I tak ovšem bylo utkání v jasné režii domácího týmu, který už za poločas dal 22 branek a po změně stran v závěru atakoval dokonce padesátku.

rezna

„Samozřejmě že soupeř asi nechtěl ukázat v generálce před pohárem ukázat všechny zbraně, ale pro nás to byla dobrá příprava. Sice nám ještě hodně hráčů ze základní rotace chybělo, ale zase se jich několik vrátilo po nedávných zraněních, a to je dobře. Postupně se nám zranění hráči zapojují do tréninkového i herního procesu, a to je pozitivní,“ uvedl sekretář zuberského klubu Michal Balhárek.

Výsledky přípravy

sobota:  HC Gumárny Zubří – Zlín 48:28 (22:15).

Nejvíce branek: Řezníček 10, Šíra 7, Šlachta 6, Hrstka 5, Kašpárek 4, Reček 4, Cabák 3 – Indrák 8, Dujčák 5, Poloz 5, Zbránek 4, Pernica 3.

Neděle: Zubří – Frýdek-Místek 29:26 (15:10).

Nejvíce branek Zubří: Šíra 7, Reček 5, Kašpárek 5, Hrstka 4.

Autor: Marek Havran