Deník: Dva házenkářské nerváky v prodloužení skončily v Zubří smírně

Reklamu na házenou přinesla víkendová semifinálová bitva v Zubří, po které oba celky mají stejně blízko postupu. Zatímco sobotní prodloužení ovládl trojnásobný šampion uplynulých čtyř ročníků z Plzně, včera byli důraznější a šťastnější domácí Valaši, jasný vítěz základní části. Semifinálová série play-off hraná na tři vítězství se příští víkend odehraje na západě Čech.

„První prohraný zápas beru jako ztrátu, na druhou stranu musím přiznat, že remízový stav je zasloužený. Oba týmy byly vyrovnané, každý má své přednosti, je lepší v jiných činnostech,“ konstatoval kouč Zubří Andrej Titkov. „Trochu si ale vyčítám, že se mi nepodařilo tým nabudit už v sobotu. Až v nedělní odvetě totiž kluci, hlavně ti mladí, předváděli v nasazení a bojovnosti to, co jsem očekával. Byl to diametrálně jiný výkon,“ posteskl si.

Společným jmenovatelem obou utkání byl fakt, že za delší konec provazu a většinu času tahali hosté. V sobotu vedli až o pět branek, včera už jen od dvě tři. Valaši ale ukázali srdíčko. V prvním duelu přitom mohl rozhodnout Klíma, ale jeho rána se závěrem řádné hrací doby skončila na tyči. „Vizuálně měla větší iniciativu Plzeň. Poprvé kluci nedali do hry srdce, podali kostrbatý výkon, místy naivní a alibistický. Podřídili jsme se stylu hry Plzně,“ smutnil v sobotu.

Jestliže v sobotu měli Valaši smůlu, včera kopec štěstí. V samém závěru za stavu 22:22 z úhlu a narychlo zahraného devítimetrového hodu totiž dali gól, který ale sudí po dlouhé poradě s delegátem odvolali. „Padl po hrací době, klakson nefungoval, rozhodla až delegátka, která čas měřila,“ konstatoval zuberský kouč. „Na to mám jiný názor, konec byl jinak. Uvidíme, jak se vše vyvrbí dál,“ naznačil možný protest plzeňský kouč Michal Tonar.

Na rozdíl od sobotního prodloužení v tom nedělním již měli navrch domácí. „Tým zlepšil přístup, což bylo cítit jak na hřišti, tak v hledišti. Chlapi se otřepali z nešťastné porážky. Dnes to připomínalo spíše ragby než házenou, takové bylo nasazení a bojovnost. Nakonec rozhodla zkušenost jednotlivců,“ označil za klíčové ruský trenér ve službách Robe.

„Opět se potvrdilo, že rozhodují maličkosti, stejně jako tomu bylo s Duklou. Jeli jsme si minimálně pro jednu výhru, to se v sobotu podařilo. Během týdne se připravíme na to, abychom sérii u nás ukončili. Hrajeme doma, za celou sezonu jsme dvakrát prohráli, věříme si,“ dodal Tonar.

To si naopak nepřipouští Zubří. „Čekám opět velký boj. Uděláme maximum, abychom rozhodli nebo minimálně ještě sérii vrátili do Zubří,“ slíbil za tým Titkov.

HC ROBE ZUBŘÍ – PLZEŇ 30:31 PO PRODL. (14:15, 27:27)

Zubří: Malina, Orság – Dokoupil 1, Douda 7/1, Menšík, Přikryl, Holiš 1, Padalík, Šustáček, Říha, Hrstka 9/4, Janíček 4, Pich 3, Klíma 4, Polášek, Zeman 1. Nevíce branek Plzně: Tonar 9/2, Poloz 5, Ivancev, Stehlík a Šafránek 4. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 7/5 – 3/2. Vyloučení: 5:6. Diváci: 1226.

NEDĚLE

HC ROBE ZUBŘÍ – PLZEŇ 26:24 PO PRODL. (12:14, 22:22)

Zubří: Malina, Orság, Š. Krupa – Dokoupil 2, Douda 5, Menšík, Přikryl, Holiš, Padalík Šustáček 1, Říha, Janíček 1, Pich 6/3, Klíma 9, Polášek 2, Zeman. Nejvíce branek Plzně: Poloz 7/2, Ivancev 4, Tonar 4. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/2. Vyloučení: 3:7 (přímá ČK Stehlík). Diváci: 1289. Stav série 1:1

DALŠÍ VÝSLEDKY semifinále play-off: Karviná – Lovosice 28:25 a 24:18 (stav série 2:0).

Autoři: MARTIN BŘENEK, DAVID JANOŠEK
Zdroj: https://valassky.denik.cz/ostatni_region/dva-hazenkarske-nervaky-v-prodlouzeni-skoncily-v-zubri-smirne-20180429.html

foto: Vlastislav Navrátil