Deník: Doma neprohrajeme, věří před startem play-off Adam Reček

Zubří – Lepší pozvánku na začínající vrchol sezony si fanoušci házenkářů Gumáren Zubří asi nemohli přát. Málokterá dvojice v extralize má za sebou tolik vypjatých soubojů o medaile jako Zubří s Karvinou. Právě tito dva velcí moravští rivalové se střetnou ve čtvrtfinále play-off , které prvními dvěma zápasy (v sobotu v 18 hodin a v neděli ve 12 hodin před kamerami České televize) startuje o víkendu na Valašsku. „Mezi Zubřím a Karvinou je cítit taková zvláštní rivalita, takže série to bude určitě zajímavá,“ má jasno před startem čtvrtfinálové bitvy spojka Gumáren Zubří Adam Reček.

Oba kluby patří k těm s lepší diváckou návštěvností, především Zubří doma zápas co zápas těsně atakuje nebo dokonce překračuje tisícovou hranici. Očekává se tedy velmi zajímavá série. „Obě haly budou zcela jistě zaplněné, tím pádem je zajištěna parádní atmosféra,“ je přesvědčen 20letý Reček.

zubri_hranice_pohar_6257

O tom, že dva odvěcí sokové se střetnou ve čtvrtfinále, se rozhodlo až v posledním kole základní části. „Byla to nejpravděpodobnější varianta, a tak to nakonec i vyšlo. Ale my jsme nekalkulovali. Šli jsme tvrdě za druhým místem a nadívali jsme se, koho dostaneme. Vyšlo to na Karvinou a pokud chceme jít dále, stejně musíme ve čtvrtfinále zvládnout každého,“ burcuje před startem čtvrtfinále Adam Reček, jenž přišel do Zubří loni v létě a hned se stal jedním z pilířů týmu (se 104 brankami byl v základní části druhým nejlepším střelcem týmu, hned za Tomášem Řezníčkem, jenž dal 107 gólů).

Podle dvoumetrového pořízka v barvách Gumáren je pro tým velmi dobré, že si v posledním kole základní části vyzkoušel, jak asi bude boj ve vyřazovací části chutnat. Na vítězný zápas s Duklou Praha se přišlo podívat skoro třináct stovek fanoušků a zápas to byl pro domácí hodně těžký. „Byla to pro nás ideální generálka před play-off.  Zápas byl hodně náročný, navíc nám nevyšel začátek, takže jsme museli zápas otáčet. Mělo to všechny atributy play-off, což bylo pro nás velmi dobré,“ pochvaloval si Adam Reček.

Podle Rečka bude v sérii s Karvinou hrát důležitou roli i fakt, že právě Valaši začínají ve své hale. „Sérii začínáme doma, takže máme výhodu. Pevně věřím, že doma s Karvinou neprohrajeme. My se hlavně musíme soustředit na naši hru a snažit se to prodat na hřišti. Věřím, že to zvládneme,“ dodal Adam Reček.

promo_zluta