Deník: Chaotické čtvrtfinále play-off: Zubří ani Karviná neví, jaký je stav série

Zubří – Přestože se odehrály dva zápasy, momentální stav série mezi Zubřím a Karvinou je 1:0 pro Karvinou. O prvním sobotním duelu se bude rozhodovat za pár dní mu zeleného stolu, nedělní druhý díl série ovládla Karviná. Více Zubří (zelené dresy) ve druhém čtvrtfinále doma prohrálo s Karvinou 25:30.Autor: DENÍK/Havran Marek SOBOTA Zubří – Karviná 27:27 (14:8), na sedmimetrové hody 5:6 Stav série: bude dodatečně řešit svaz Zápas dvou velkých moravských rivalů přinesl dva rozdílné poločasy. Hala po strop nabitá z drtivé většiny domácími fanoušky si užívala první půli, ve které si zhruba pětibrankový náskok udržovali domácí. Potud ještě bylo z pohledu domácích všechno v pořádku. Po základní části druhý celek tabulky si držel ambiciózního soka na distanc a fanoušci už se viděli na pivku při oslavách prvního vítězství série. Jenže gumárenská mašina se ve druhé půli zadrhla a Baníkovci vyfárali v závěru zápasu z minima maximum. Poslední dvacetiminutovku vyhráli hosté 12:7, včetně branky balkánského šutéra Ivkoviče tři vteřiny před koncem. A právě Ivkovič byl hrdinou následného sedmičkového rozstřelu, který urvali hosté. Jestli tím získali i první bod, se teprve uvidí …

Zubří: Orság, Pšenica – Hrstka 9/5, Bechný 4, Dědek 4, Přikryl 3, Douda 2, Řezníček 1, Václav 1, Reček 1, Šíra 1, Kašpárek 1, Šustáček, Šlachta. Nejvíce branek Karviné: Ivkovič 8/2, Mlotek 7, Frančík 4; rozhodující sedmimetrový hod: Ivkovič. Rozhodčí: Frieser, Pavlát. Sedmimetrové hody: 6/5 – 5/3. Vyloučení: 4:4. Diváci: 1250.

NEDĚLE Zubří – Karviná 25:30 (14:16) Stav série: 0:1 Zatímco v prvním zápase tahala Karviná za kratší konec a v závěru vydřela remízu a následné sedmičky (o jejichž výsledku bude rozhodovat svaz házené), nedělní zápas mněli hosté plně pod kontrolou a ani jednou neprohrávali. Sobotní dohady a nejasnost o osudu utkání zřejmě více negativně zapůsobily na Zubří. Karvinští dali první čtyři góly zápasu a pak po většinu souboje udržovali minimálně dvou, tříbrankové vedení. Nakonec Slezané vyfárali v Zubří výhru 30:25. „Jsem rád, že v hlavách hráčů nekolovaly ty myšlenky, co a jak bude, a že hráli od první minuty. Jsme si vědomi, jakou sílu Zubří má a i proto jsme rádi, že jsme dnes vyhráli,“ řekl po nedělním duelu karvinský trenér Jaroslav Hudeček. Naopak jeho protějšek měl o poznání horší náladu. „Zasloužený úspěch Karviné, zahrála cílevědoměji a velmi vyzrále. Bylo vidět, že jejich sportovní forma jim stoupá, kdežto u nás to bylo opačně. Vítězství hostů bylo zasloužené, my na některých postech zahráli pod své možnosti. Na stav série si musíme počkat, hlavně ale musíme dát hráče do kupy, aby se přiblížili svému standardu,“ konstatoval domácí kouč Jiří Kekrt.

Zubří: Orság, Pšenica – Douda 6, Reček 4, Bechný 4, Kašpárek 2, Šíra 2, Dědek 2, Hrstka 2, Hanus 2, Řezníček 1, Šustáček, Václav. Nejvíce branek Karviné: Věřmiřovský 8, Užek 5, Frančík 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Vyloučení: 4:4. Sedmimetrové hody: Diváci: 1100

Autor: Marek Havran