Deník: Čeští házenkáři se sešli v Rožnově.

Pohodová vánoční atmosféra skončila, čeští házenkáři se znovu vrhli do práce. Národní tým se dnes sešel v Rožnově pod Radhoštěm, kde zahájí přípravu na lednové mistrovství Evropy v Chorvatsku. Čeští házenkáři se dnes odpoledne sešli v Rožnově pod Radhoštěm, kde zahájí přípravu na lednové mistrovství Evropy v Chorvatsku.Foto: www.chf.cz

Trenéři Jan Filip s Romanem Kubešem na Valašsko k třídennímu kempu povolali devatenáct hráčů. V nominaci je i šestice borců, která prošla Zubřím. Kromě Michala Kasala, Jakuba Hrstky a Tomáše Čípa, jenž momentálně působí ve slovenském Prešově, obdrželi pozvánku také Stanislav Kašpárek z maďarského Balatonfüredi a Petr Šlachta. Ten hájí barvy konkurenčního Dabasu. Jediným současným hráčem Robe je pivot Štěpán Zeman.

Ani jeden z nich ale nemá účast na blížícím se evropském šampionátu jistou. „Není definitivně rozhodnuto, že na mistrovství pojedou jen hráči z této devatenáctky, ale ve většině případů tomu tak bude. Bude rozhodovat momentální zdravotní stav a forma,“ upozorňuje trenér českého týmu Jan Filip.

Ten se bude muset na šampionátu obejít bez zkušeného křídelníka Miroslava Jurky. Odchovanec Zubří bude nejspíš v době konání mistrovství se svou ženou ve Francii u porodu. „I proto jsme nominovali Tomáše Čípa, který v Tatranu Prešov podává velmi dobré výkony,“ vysvětluje Filip. Český trenér plánoval, že před koncem roku vyzkouší také některé další házenkáře, kvůli nedostatku času ale vsadil na osvědčené tváře. „Hráčů jsme vyzkoušeli už dost. Máme přehled o tom, co od kterého z nich můžeme čekat,“ uvedl na svazovém webu Filip.

Známý kouč nebude mít v Rožnově mnoho příležitostí na pilování detailů v tréninku. „Přesto budeme dál pracovat na naší souhře, na tom, co chceme hrát. Chceme pokračovat v tom, co jsme nastolili, víme, že máme rezervy, které musíme zlepšovat,“ řekl Filip.
Český výběr mezi vánočními svátky a Silvestrem absolvuje jen dva tréninky a dva přípravné zápasy se sousedním Slovenskem. První federální bitva je na programu ve čtvrtek v Povážské Bystrici, odveta se hraje o den později ve Frýdku-Místku. „Je to pro nás ale příležitost mít celý tým pohromadě a chceme ji co nejvíc využít. Na druhé straně hráči, kteří budou mít v klubech větší zatížení, odehrají proti Slovákům třeba jen jeden zápas,“ říká Filip.

Herní příprava českého týmu na vrcholnou akci bude pokračovat na začátku Nového roku v Brně. Mistrovství Evropy startuje v Chorvatsku 12. ledna. Soupeři českého týmu v základní skupině, kterou hostí Varaždín, jsou Španělsko, Dánsko a Maďarsko.
Zdroj: https://valassky.denik.cz/ostatni_region/cesti-hazenkari-se-sesli-v-roznove-v-priprave-vyzvou-slovensko-20171227.html