Deník: Brankář Malina: V šatně panuje spokojenost. Frýdek-Místek je ale těžký soupeř

ROZHOVOR / Zubří Výhrou nad Kopřivnicí (29:23) stvrdili extraligoví házenkáři Zubří druhou příčku po základní části, která jim patří již potřetí za sebou.

„Celý zápas byl nervózní. Asi jsme už čekali na to, až skončí základní část a dozvíme se, koho ve čtvrtfinále chytneme. Máme Frýdek-Místek, který jsme chtěli, proto doufám, že to z nás teď spadne,“ vyhlíží play-off zuberský brankář Milan Malina, jenž měl nemalou zásluhu na posledním vítězství, když podržel svůj tým především svými zákroky po změně stran.

Výhra se ale nerodila lehce. V prvním poločase jste se s Kopřivnicí přetahovali o každou branku. Čím to bylo?

Ze začátku to bylo slabší v obraně, moc se neplnila taktika, kterou jsme si řekli. Dostávali jsme branky z dálky, kdy třeba blok pozdě vyskočil nebo se to nějak špatně tečovalo. Po přestávce jsme zabrali, po patnácti minutách dala Kopřivnice snad jen tři branky a nám se tak podařilo odskočit.

Ve druhém poločase jste nastartoval tým chycenou sedmičkou, věřil jste si na Veřmiřovského?

Popravdě my ho moc s Petrem Orságem nemusíme. On má takovou nepříjemnou střelu, od které brankář nikdy neví, co má čekat. I v zápase se vždycky schová za hráče, brankář ho pořádně nevidí a pak přijde nějaká ušmudlaná střela, která skončí gólem. U sedmičky jsem risknul stranu a naštěstí to vyšlo.

Nedá mi to, abych se nevrátil k zápasu s Brnem, ve kterém jste dal poslední branku poté, co jste přeběhl celé hřiště. To asi nebyla domluvená akce, co?

Já jsem se v úterý před zápasem díval na Instagram a tam přesně tahle akce byla (úsměv). Ono se to taky nahustilo na jednu stranu, stejně jak na tom videu. Mně to v hlavě docvaklo a říkám si, zkusím běžet po půlku. Když se na mě Říha, který to rozehrával, nepodívá, tak tu obranu alespoň roztrhnu a spoluhráči tam budou mít víc prostoru. Na půlce jsem viděl, že se na mě podíval a sklopil oči. Tak jsem věděl, že mě vidí a rozběhl jsem se (smích).

A co dál?

Vyskočil jsem a viděl jsem, jak na mě Bavlnka s otevřenou pusou valí oči (smích), tak jsem to napálil k tyči. Ani jsem nad tou střelou nepřemýšlel. On podle mě Bavlnka ještě teď přemýšlí, jak je to možné (smích). Risknul jsem to a naštěstí to vyšlo. Škoda jen, že jsme pak dostali ještě vyrovnávací branku.

Po základní části jste nakonec skončili druzí, spokojenost?

Skončili jsme o bod druzí za první Plzní, takže si myslím, že je to super výsledek. Nechali jsme za sebou Lovosice, o kterých se celou sezonu mluvilo, i Duklu. Myslím si, že jsme základní část odehráli dobře po všech stránkách. V šatně je nyní určitě spokojenost.

Hlídali jste během zápasu výsledky ostatních utkání?

Ne. My jsme věděli, že když vyhrajeme, tak budeme nejhůř druzí. Takže jsme měli jasný úkol od trenéra a zbytek jsme neřešili.

Ve čtvrtfinále play-off narazíte na Frýdek-Místek, co od této série čekat?

Je to těžký soupeř. Když mají svůj den, tak dokážou porazit každého. Mají tam ostré spojky Petrovského, Kichnera a Dybu. Dobré pivoty i brankáře. Určitě bych je nepodceňoval. Je dobře, že začínáme doma. Doufejme, že nám to pomůže.

Autor: David Janošek
Zdroj: http://valassky.denik.cz/ostatni_region/brankar-malina-v-satne-panuje-spokojenost-frydek-mistek-je-ale-tezky-souper-20170318.html