Deník: Bitvu začnou v Praze. Chceme páté místo, hlásí Zubřané!

Zubří, Praha – S cílem zvládnout poslední dva zápasy sezony tak, aby skončili v extralize pátí, vstupují do dvojzápasu s Duklou Praha extraligoví házenkáři Gumáren Zubří. První duel bitvy o pátou příčku, která se hraje pohárovým způsobem na dva zápasy, se hraje v pátek 8. května od 17 hodin v Praze a Zubřané chtějí v hlavním městě uspět.

„Třítýdenní pauza před bojem s Duklou sice určitě nebyla to pravé ořechové ani pro jeden z týmů, ale my jsme dobře připraveni a chceme urvat páté místo. V prvním zápase v Praze k tomu chceme udělat první krok,“ hlásí z tábora házenkářů Zubří vedoucí družstva Ivo Tovaryš. Zubřané měli nezvykle dlouhé volno rozděleno do dvou typově odlišných období.

11050271_10153167698753748_1257490005390372921_o

„První dva týdny kluci hodně makali na fyzičce. Byly tam výběhy i posilovna. Poslední týden před Duklou jsme teprve přidali míč a byly tam i dva vítězné přípraváky se Zlínem a Frýdkem-Místkem. Dobrou zprávou je, že nikdo nemá nějaké výraznější zdravotní problémy, dokonce se nám po skoro půlroční pauze vrátil do přípravy křídelník Honza Zahradníček a šlo mu to dobře,“ shrnul Tovaryš třítýdenní přípravné období před závěrem sezony. Do Prahy odjede tým v pátek ráno a zápas se hraje v 17 hodin. Valaši dobře ví, že nějaký kolaps by sebral šance na zajímavou odvetu, na kterou by tak příští sobotu 16. května přišlo i málo fanoušků.

„Kluci jsou připraveni a určitě chceme páté místo. V Praze chceme v pátek uhrát takový výsledek, který povede k tomu, abychom doma získali celou sérii pro sebe,“ usmívá se před startem boje o páté místo Tovaryš. V době, kdy Plzeň a Lovosice rozehrají bitvu o titul je jasné, že naprosto klíčové pro úspěch bude pro oba týmy schopnost najít v sobě motivaci porvat se zdánlivě jen o páté místo. „Je to určitě tak. Oba týmy chtěly být teď jinde, bude těžké tým namotivovat. Ale věříme, že to zvládneme. Oba přípravné zápasy ukázaly, že kluci mají chuť a všichni alespoň to páté místo chceme,“ dodal Ivo Tovaryš.

Jeho slova potvrzuje i křídelník Jakub Douda. „I když to není série, kterou jsme v těchto dnech chtěli hrát, chceme vyhrát. Hlavně se pak ve druhém zápase dobře rozloučit s našimi fanoušky,“ poznamenal Jakub Douda. Odveta se hraje v sobotu 16. května v zuberské sportovní hale v tradičním čase od 18 hodin.

Zdroj: http://valassky.denik.cz/ostatni_region/bitvu-zacnou-v-praze-chceme-pate-misto-hlasi-zubrane-20150507.html