Další ostuda! Zubří vypadlo z poháru s Frýdkem-Místkem

Zubří – Zoufalství a mizérie házenkářů Gumáren Zubří nebere konce. Další obrovskou ostudu v už tak utrápené sezoně si uřízl valašský klub ve středečním utkání osmifinále Českého poháru. V něm Zubřané na domácí palubovce prohráli s Frýdkem-Místkem, který navíc nastoupil bez opory Petrovského a bez brankářské jedničky Pyška.

ZUBŘÍ – FRÝDEK- MÍSTEK 26:29 (11:13)

Zubří se v extralize neskutečně trápí, prohrálo čtyři zápasy v řadě a po osmi kolech má jen dvě výhry. Porážkami zdeptaný tým se chtěl stůj co stůj chytit posledního možného stébla alespoň v pohárovém utkání, jenž ani to neklaplo. To, co by bylo v posledních mnoha sezonách jen sci-fi, se stalo skutečností a něco přes dvě stovky fanoušků se muselo dívat na to, jak jsou hosté prostě lepší. Frýdek-Místek byl totiž v podstatě po celý zápas mírně popředu a Zubří se prostě zase nechytlo. „Jediným momentem, kdy jsme vyrovnali, byla 41. minuta, kdy jsme srovnali na 20:20. Pak jsme ovšem klasicky nedali několik solidních šancí a soupeř toho využil a odskočil,“ hodnotil zklamaně další prohrané utkání zuberský vedoucí týmu Michal Balhárek. Namísto vítězného nakopnutí Zubří do dalších bojů se pohárový zápas stal jedním velkým trápením, ve kterém se zrcadlily všechny neduhy, se kterými se Valaši potýkají. Nešlo to ze spojek, z křídel, z brejků ani na postavenou obranu. Když už se domácí přiblížili, zase přišly vlastní chyby či neproměněné šance. „Bylo to úplně stejné, jako v minulých zápasech. Nedisciplinovanost, v útoku to bylo bez řádu a systému, naše střely narážely do bloků vysokých hráčů. Frýdek ani neměl v sestavě oporu Petrovského, v brance nebyla jednička Pyško, z jeho náhradníka jsme udělali hvězdu, prostě všechno špatně,“ krčil rameny Balhárek.

Zubří: Orság, Janků – Šlachta 4, Douda,3, Trifunovič 1, Válek, Třeštík 1, Bechný, Václav 2, Zahradníček 7, Hub, Dědek 3, Mičkal 5, Kašpárek. Nejvíce branek FM: Dyba 7, Kichner 5, Unger 5. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Vyloučení: 6:7. Sedmičky: 3/3 – 2/2. Diváci: 250.

Čtěte více na: http://valassky.denik.cz/ostatni_region/dalsi-ostuda-zubri-vypadlo-z-poharu-s-frydkem-mistkem-20131023.html