Další domácí prohra. Dukla byla nad naše síly a trápení pokračuje

Úvodních patnáct minut jsme měli navrch. Vypracovávali jsme si náskok, který byl však nanejvýš dvoubrankový. Za stavu 8:7 jsme vedli v zápase naposledy. V 18. minutě se ujala Dukla vedení, to skóroval bývalý hráč Zubří Hlinka. Mičkal sice srovnal, pak Dukla převzala otěže zápasu a už vedení nepustila. Domácím timeout nepomohl a Dukla si dělala v podstatě co chtěla. Díky třem brankám, které vstřelil Hlinka hned po sobě se Dukla dostala do čtyřbrankového vedení. Na konci poločasu jsme ubránili a mohli snížit na rozdíl jednoho gólu. Vlivem nevynucené chyby jsme o balón přišli a Šůstek zařídil Dukle větší klid při odchodu do šaten.

Ve druhém poločasu vstřelil první gól bývalý Zubřan Dokoupil. Když už jsme se dokázali probít obranou Dukly, zaúřadoval Petržala. Druhý poločas byl na naše góly skoupý. Za to Dukla na každý náš gól odpověděla dvěma až třemi brankami v řadě. V 36. minutě vedli Pražané o 6 branek. O dvanáct minut později to bylo už o osm branek a bylo víceméně rozhodnuto. Do zápasu oba trenéři za tohoto stavu zapojili i hráče z lavičky a zápas se jen dohrával.

22. kolo: HC ROBE ZUBŘÍ – HC DUKLA PRAHA 27:33 (12:15)

Nejvíce branek: Mořkovský 4, Mičkal 4/3, Cibulec 4 – Sviták 6/1, Šůstek 6, Hlinka 5

Sedmimetrové hody: 3/4 – 1/1 Vyloučení: 4:4 Diváci: 845

Rozhodčí: Jiří Novotný – Václav Horáček

Zápis a průběh utkání

Michal Tonar, trenér hostujícího týmu: „Vyhrané utkání se hodnotí vždycky lépe. Jsem mile překvapen naší hrou, jak jsme se dokázali srovnat. Dokázali jsme 60 minut tlačit. Při cestě sem jsem nečekal, že bude výsledek takový. To bylo vidět na Zubří už ve Veselí, že nejsou v takové pohodě. Věděli jsme, že bychom tady mohli odehrát dobré utkání a využít toto utkání k přípravě na odvetu Evropského poháru ve Švýcarsku. Splnilo to účel a jsme rádi za výsledek. Dokázali jsme pustit pár hráčů z lavičky na hřiště a ti nezklamali. Věděli jsme, že vyhrát v Zubří je hodně těžké, navíc po sérii o bronz z minulé sezóny. Dneska jsme to dokázali převrátit na svou stranu. To k tomu sportu patří, jednou si nahoře, jednou dole.“

Peter Dávid, trenér domácího týmu: „Gratulace Dukle. Jsme v dost velké nepohodě, lauf nás opustil. Nemáme natrénované, hrajeme to s hráči, kteří moc netrénují. Dukla měla vynikající obranu a když jsme už prošli, tak tam byl Petržala, je neuvěřitelné jak chytá. Je vidět, že je Dukla v pohodě. Když to sedne, tak to jde vidět. Dukla je na jiné vlně než my. Ten boj je vnitřní, musíme si vyčistit hlavu. Klobouk dolů před našimi fanouškami. Čekal jsem, že budou odcházet a oni zůstali. Jako vždy, vytvořili hada, kde si jdeme plácnout, i po takovém výkonu tam stáli a za to mají můj obrovský dík. Jsem strašně hrdý na diváky.“

Jiří Dokoupil, hráč hostujícího týmu: „Podle mě rozhodla činnost v obraně, spolupráce byla s Tomášem Petržalou vynikající. Jsem rád, kolik dnes přišlo lidí do haly. Těšil jsem se na tu atmosféru, už dlouho jsem ji nezažil. Zápas jsem si užil.“

Jakub Cibulec, hráč domácího týmu: „Nacházíme se v situaci, která není optimální. Měli bychom se teď odrazit a začít vyhrávat.“

Další utkání odehrajeme ve středu 22. února v Plzni.