Čtvrtá extraligová výhra v řadě! S Frýdkem-Místkem jsme si hladce poradili

Ve středu bylo na programu dohrání sedmého kola extraligy proti Frýdku-Místku. Říjnový zápas byl přeložen na neurčito z důvodu konání 2. kola Evropského poháru, které jsme hráli proti Osam Lovech. Oba celky se dohodly na odehrání 10.12., což se také stalo. Frýdek nepřijel v úplně plné sestavě, dalo se však očekávat, že po dlouhé, více než dvaceti denní pauze bude nabuzen. Do sestavy domácích se vrátili zranění Havran a Hybner.

1.poločas

V úvodní části zápasu se projevovalo to, co se očekávalo. Frýdek byl po úspěchu lačný a chtěl se zápasu zhostit. Vyrovnanou partii bohužel pro ně dokázali držet jen do třetí minuty. Tam byl stav ještě 2:2. Jak je to ale v Zubří zvykem, nelze domácí hráče nechat odskočit. Hosté to však umožnili a během tří minut už Valaši vedli 6:2. Velice slušné zákroky předvádí Mizera, který ukazuje, že před lednovým evropským šampionátem má skvělou formu, byl opět spolehlivým článkem. Domácí si stále hlídali svůj náskok, hostům dovolili vždy jen snížení na rozdíl tří branek. Ve 24. minutě ještě svitla naděje, když Choleva snižoval na 16:13. V tu dobu ale selhala obrana Frýdku, což vyústilo ve dva dvouminutové tresty a domácí hráli 6na4. Toho nejdříve využil Mořkovský ze sedmičky a vzápětí mu sekundovali spoluhráči, kteří se trhli na 20:13. První půle tak dopadla dobře pro domácí.

2.poločas

Pokud chtěl něco Frýdek-Místek do druhé půle zlepšit, tak rozhodně obranu. Na dvacet gólů během první půle se jen tak na úspěch pomýšlet nemohlo. Bohužel pro ně se pořád trápili a nefungovala jak obrana, tak ni útok. Zubřané si postupně ukrajovali větší a větší náskok. Domácí trenér se rozhodl již na začátku druhého poločasu dát šanci i mladším borcům. Ti svou šanci chytli a nepustili. Hodně dobrým výkonem se prezentoval v útoku Bajer, který se obvykle objevuje na pravém křídle. Dnes byl však k vidění na spojce. Během druhé části zápasu se žádný zvrat nekonal, na straně Frýdeckomísteckých byla ještě k vidění přímá červená karta na vrub Radim Hustopeckého. Nic zásadního už průběh zápasu nenabídl a Zubří si tak připsalo čtvrtou extraligovou výhru v řadě. Dokonce to byla již druhá naprosto přesvědčivá.

7.kolo: HC ROBE Zubří – Pepino SKP Frýdek-Místek 36:26 (20:13)

Nejlepší střelci: Jurka 7, Mořkovský 6/3, Dobeš 5 – Chudoba 6/2, Ondrušík 5, Mynář a Mucha 4

Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2 Vyloučení v min.: 6:8 (přímá ČK Hustopecký)

Rozhodčí: Valášek Mojmír, Vychodil Jaroslav

Celý zápis z utkání zde

Trenér hostujícího týmu, Daniel Valo: “Gratuluji Zubří k zasloužené výhře. Chybělo nám dost klíčových hráčů, další tři šli do zápasu rovnou z postele. Nechci se vymlouvat, ale je to tak. Takže k tomu, abychom tady uspěli jsme potřebovali heroický výkon. Pokud jsme se drželi, tak to bylo OK. Víme, jak pracují na první a druhé vlně. Uštvali nás. Velký rozdíl byl v obranách a práci golmanů. Nám dnes chyběl první golman, mozek hry, nejlepší střelec a první pivot. Je to hrozně těžké.“

Trenér domácího týmu, Peter Dávid: „Nám bylo jasné, s čím se vlastně potýká Frýdek-Místek. Vytěžili maximum, co šlo. V takovém stavu se jim hraje hrozně těžko celých šedesát minut. Prvních 18. minut bylo z jejich strany dobrých. Je to smutné, byť to bylo pro diváky velice atraktivní utkání. Padlo hrozně moc gólů. Jsem rád, že jsme si zahráli takový zápas. Vím moc dobře, co znamená takový stav v týmu. My jsme to zažili v pohárovém utkání proti Karviné. Kdy nám to před tím šlo a pak jsme neměli s kým zápas odehrát. Teď se nám všichni vrátili.“

Spojka F-M, Radim Chudoba: “I přes zdravotní problémy, jsme do zápasu vstoupili dobře, do dvacáté minuty jsme stáhli vetší náskok. Ale pak jsme šli do druhého poločasu za stavu 20:13. I tak jsme to nezabalili. Ukázali se mladí hráči, je fajn, že se na palubovku podívali a získávají zkušenosti do budoucna. Budeme věřit, že se nám vrátí zkušení hráči.“

Pravá spojka/křídlo Pavel Bajer: “Od začátku jsme plnili to, co jsme si říkali před zápasem, abychom na ně vletěli, aby si mohl zahrát širší kádr. Což se povedlo a od čtyřicáté minuty jsme tam byli všichni.“