Chceme otočit nulovou bilanci v derby, plánují házenkáři Zubří

Neuspěli na podzim v krajském městě pod trenérem Miroslavem Čeličem, ani těsně před Vánocemi ve vlastní hale, kdy je koučoval Aleš Kořínek. Na třetí pokus, nyní pod trenérem Jiřím Kekrtem, už házenkáři Gumáren Zubří chtějí svého rivala ze Zlína pokořit. Šanci dostanou v sobotu v 18 hodin v domácím prostředí. „Nulová bilance v regionálním derby je pro nás ostudou. Chceme ji otočit,“ plánuje Kekrt.

Motivace ale nechybí ani Zlínu. Už proto, že jeho kouč Andrej Titkov poprvé vyzve v trenérském souboji Kekrta, pod nímž vyhrával tituly.

zubri_prerov_8561

„Nad tím nepřemýšlím,“ mávl rukou Titkov. „Hlavně se snažím nic nezanedbat v taktice a přípravě. Navíc žádný trenér utkání nevyhraje. Jen hráči.“

Derby otevře program skupiny o 7.–12. místo. Oba rivalové do ní jdou se 14 body a osmibodovým náskokem na poslední Kopřivnici. V Zubří i ve Zlíně si přitom uvědomují, že bezstarostně ji odehrát nemůžou. Právě naopak. Vždyť se hraje o 20 bodů, takže záchranu ještě jistou nemají.

„Musíme zůstat obezřetní,“ přitakal Titkov. „Ve hře je toho hodně. Nevíme, jak se budou chovat týmy nad námi, tlaky budou obrovské,“ dodal.

„Můžeme být klidnější než Kopřivnice, ale rozhodně ne klidní,“ přidal se Kekrt. „Boj o záchranu je stejně náročný jako boj o titul. Cíle jsou obdobné, tlak taky. Takže to bereme s pokorou.“ Dvoutýdenní přestávku strávila obě mužstva intenzivním tréninkem. Zubří ladilo fyzičku, věnovalo se také herním věcem.

„Kondičně na tom mužstvo není dobře, takže jsme na tom pracovali. Ale achilovka nás tlačí i jinde,“ upozornil Kekrt, který má až na Michala Dědka k dispozici kompletní kádr.

Zlín jde do rozhodující fáze sezony bez brankáře Zdeňka Luňáka. Poté, co vychytal výhru v Kopřivnici, musel na operaci menisku. Dřív než za měsíc trénovat nezačne.

„Bojoval s tím dlouhodobě, už to bylo neúnosné,“ uvedl Titkov, který se bude spoléhat na Miroslava Mahuška. Toho doplní Jan Hrdina nebo Jan Šidlík. „Oba už byli v akci,“ připomněl.

Zdroj: http://sport.idnes.cz/zubri-zlin-hazena-extraliga-d10-/hazena.aspx?c=A140314_2045004_hazena_ten

banner2