Cesta starších dorostenců za zlatou medailí 2022/2023

Družstvo se skládalo z ročníku narození 2004 a 2005 a konkrétně se jednalo o 13 hráčů – Martin Zeman, Martin Tomášek, Ondřej Všetička, Pavel Mancl, Marek Pšenica, Ondřej Krupa, Adam Přerovský, David Buchta, Vít Dorňák, Jáchym Kousal, Filip Navrátil, Jan Rybiář, Marek Lešanský a 3 brankáře – Pavel Dufek, Richard Kovář a Matyáš Janošek.

Letní přípravu jsme neabsolvovali kompletní, ať už z důvodu zranění nebo účasti některých hráčů na reprezentaci. Každopádně letní příprava byla vydařená z pohledu zvládnutí počtu tréninkových jednotek a stmelení družstva. Turnaj v Plzni nám ukázal, že družstvo má sílu jak v jednotlivcích, tak v kolektivu.

Na začátku mistrovské sezóny jsme se potýkali s nemocemi a zraněními některých hráčů. I díky tomu jsme ztratili pár bodů, které se nám do konce podzimní části podařilo získat zpátky a podzimní část sezóny jsme zakončili na 1.místě v tabulce. Velice důležitým faktorem byly společné tréninky, ať už se samotným A družstvem nebo některými hráči, kteří už nastupovali za A družstvo. Výkonnost hráčů v našem družstvu se zvyšovala, což jsme se mohli přesvědčit v přípravných utkáních s Bystřicí pod Hostýnem, tak i v mistrovských zápasech dorostenecké ligy.

Zimní příprava byla opět fyzicky náročná, ale hráči k tréninkům přistoupili svědomitě a v kondici jsme udělali velký posun.

Jarní část nás zastihla ve velmi dobré formě. K velice důležitému utkání jsme zajížděli do Nového Veselí, kde jsme hráli o to dostat se do čela tabulky. Díky heroickému výkonu celého týmu se nám podařilo ve Veselí vyhrát, a tím jsme poskočili v tabulce před Nové Veselí. V dalších zápasech jsme ztratili pouze 1 bod, a tím jsme dokráčeli až k mistrovskému titulu.

Kluky je nutno pochválit za přístup v tréninku. I když jsme díky velice úzkému kádru spoustu tréninku trénovali v menším počtu hráčů, kluci se pořád herně posouvali a výkonnostně zlepšovali. V zápasech hráli s nasazením, bojovali a v těžkých utkáních hráli úplně nadoraz. Hráči si sami před sezónou stanovili za cíl obhajobu mistrovského titulu, a to se podařilo, protože z dobré party hráčů se stal skvělý TÝM.

Klukům bych chtěl tímto poděkovat za celou sezónu, trenér Martin Hrstka.